reklama

Karta na týden od 10. srpna: Minulost nechte plavat a těšte se na budoucnost

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Budoucnost byla vždy opředena tajemstvím. Chtěli bychom ji znát často v případě, kdy potřebujeme učinit nějaké zásadní rozhodnutí a nevíme, zda se nám do budoucna vyplatí. Právě to jsou obvykle okamžiky, kdy by se malý pohled do nadcházejících dnů, týdnů či měsíců hodil.

Týdnu od 10. srpna bude vládnout tarotová karta 5 pohárů. Ta patří ke skupině karet tzv. malé arkány. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkány velké. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Pětka pohárů vypovídá o situaci, která nebývá příjemná. Poukazuje na ztrátu něčeho či někoho, kterou je nutno oplakat, ať už doslova nebo v myšlenkách. V tomto případě ovšem nejde o samotnou ztrátu, ale spíš o to, jak se s novou situací vyrovnáváme. Cítíme se zranění, nepochopení, podvedení… To ale jen proto, že sami v sobě odmítáme jiný postup, bráníme se změně a lpíme na tom, co odešlo. Jsme zasaženi na nejcitlivějších místech a bojíme se budoucnosti. Přesto není stav tak tragický. Pohlédneme-li na kartu, kromě tří převržených pohárů jsou tu ještě dva stojící. A právě na ně je třeba se začít soustřeďovat, protože nabízejí nové možnosti a prožitky, v konečném důsledku obvykle radostnější, šťastnější.

Co můžete udělat

Potřebujete-li, plačte. Nechte volný průchod emocím, ale přijměte ztrátu za definitivní. Hleďte do budoucnosti bez obav. Soustřeďte se na to, co zůstalo, a těšte se na nové příležitosti.

Na co pozor

Neulpívejte v minulosti, nepodléhejte sentimentu. Nepěstujte v sobě pocit hořkosti a zrady, nehleďte na sebe jako na oběť. 

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama