reklama

Karta na týden od 10. října: Pojmenujte problém a využijte novou příležitost

Stejně jako každý týden i tentokrát vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týdnu od 10. října bude vládnout tarotová karta Eso mečů. Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Eso mečů předznamenává počátek nebo příležitost. Jde o kartu, která vyžaduje jasné a přímé jednání, rozhodnost, upřímnost a objektivitu. Je načase uplatnit rozum a logiku a nechat stranou sentiment i zranění z minulosti. Život jde dál a není třeba setrvávat v časech dávno minulých. Uplatněte svou morální sílu, buďte k sobě čestní a nenechte se ovládat hořkostmi. Bez toho se jen těžko posunete dál. Pročistěte své vnitřní prostředí, zanalyzujte svou současnou situaci a poučeni vykročte. Máte dobrou příležitost něco si uvědomit, dospět k závěru. Šance, která se nabízí, nebude nejspíš jednoduchá, o to hodnotnější může být výsledek. Dostane se vám možnost uvidět lépe svou vlastní cestu.

Co můžete udělat

Věřte si a buďte k sobě upřímní. Pojmenujte své pravé motivy, sami před sebou se jen těžko schováte. Soustřeďte se na vyřešení problému; jde-li o náročnou věc, rozložte si své kroky na dílčí, drobnější úkony. Uvědomte si poučení, která jste získali z minulých situací, ale nechte je být. Svou minulost opusťte bez sentimentu a svobodně vykročte vstříc naplněné budoucnosti. 

Na co pozor

Nebuďte bezohlední a necitliví. Nesnažte se za každou cenu o analýzu situace, do které vám nic není. Přestože je rozum namístě, nezapomínejte ani na takt a empatii. Nenechte se zaslepit přílišným chtěním, může vás zabrzdit.

Nekonečná řada českých umělců. Dostavba katedrály sv. Víta trvala dlouhá staletí | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama