reklama

Karetní výklad na únor: Váhy potká láska, Střelci by si měli dát pauzu

Únor je měsíc, během kterého se spousta z nás začíná intenzivně těšit na jaro. Chladných dnů už bylo dost, další jsou ještě před námi a sluneční paprsky čím dál víc chybí. Možná ale nebude tak zle. Přečtěte si, co podle tarotových karet čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Únor je podle gregoriánského kalendáře druhým měsícem v roce a obvykle mívá 28 dní. V přestupném roce, kterým bude například rok 2024, jich má 29 a za zmínku stojí také skutečnost, že třikrát v historii měl únor už i 30 dní.

Z únorových pranostik

Z únorových pranostik

  • Leží-li kočka v únoru na slunci, jistě v březnu poleze za kamna.
  • V únoru když skřivan zpívá, chudobný rok potom bývá.
  • Usadí-li se bílá husa v únoru na poli, bude hodně obilí.
  • Únorová voda pro pole je škoda.
  • Jestli únor honí mraky, staví březen sněhuláky.
  • Jaké je počasí o Popeleční středě, takové se udrží celý rok.
  • Na svatého Matěje, do závěje naleje.

Úplněk ve znamení Lva nastane 5. února, novoluní v Rybách 20. února. Tento měsíc přibude dne o 1 hodinu a 38 minut. Jde o měsíc někdy až třeskuté zimy, ale i klidu a čekání na přívětivější dny. Druhého února slavíme svátek světel Hromnice (v keltském kalendáři se značí jako Imbolc), což je přibližně polovina času mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností. 

Podle tradiční čínské medicíny jsou v únoru nejvíce ohroženy ledviny a je třeba věnovat jim zvýšenou pozornost. Číňané považují tento orgán za sídlo životní energie a věří, že právě tady je uložena podstata života. Emoce, která je s ledvinami spojována, je strach.

Žijete-li ve stresujícím prostředí a často se něčeho nebo o někoho bojíte, své ledviny oslabujete. Naopak podpořit je můžete konzumací černých fazolí, pohanky nebo hrášku, posílí je i vejce, červená řepa nebo zázvor. Uvařit si můžete také čaj z vrbovky nebo břízy. 

Co čeká v únoru jednotlivá znamení zvěrokruhu, najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama