reklama

Karetní výklad na říjen: Kozorozi mají zvolnit, Váhy zachovat klid

Pozvolna jsme se přehoupli do poslední čtvrtiny roku 2023. Je tu říjen a s ním i nový karetní výklad pro každé znamení zvěrokruhu. Získejte náskok a přečtěte si, jaká témata s sebou nadcházející měsíc přinese, nač bychom se měli soustředit a čemu se raději vyhnout.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Říjen platí za ryze podzimní měsíc. Dny se postupně zkracují, listy se barví do červenozlatých odstínů a teploty klesají stále níž. Rána bývají chladná a večery někdy zbytečně dlouhé. Konec roku se začíná nenápadně přibližovat, přestože si to řada z nás stále odmítá připustit…

Z říjnových pranostik

Z říjnových pranostik

  • Září víno vaří, říjen mačká hrozen.
  • Mnoho dešťů v říjnu přináší mnoho větrů v prosinci.
  • Čím dříve listí opadne, tím úrodnější příští rok bude.
  • Teplý říjen předznamenává studený únor.
  • Spadne-li v říjnu všechno listí, bude mokrá zima.
  • V říjnu hodně žaludů a bukvic oznamuje studenou zimu.

Slunce putuje ve Vahách a 23. října v 18 hodin a 21 minut středoevropského letního času vstupuje do znamení Štíra. V říjnu ubude dne o 1 hodinu a 52 minut. Novoluní ve Váhách nastává 14. října, úplněk v Býku 28. října. V neděli 29. října přejdeme na zimní čas a ručičku hodin posuneme o 60 minut zpět.

V měsíci říjnu je podle tradiční čínské medicíny nejvíce oslaben žaludek. Podle východní nauky jde o emočně nejcitlivější orgán těla zrcadlící prožívaný stres, smutek a jiné nepříjemné pocity. Žaludku ulevíme třeba bylinkovým čajem; vhodný je pelyněk, měsíček lékařský, zeměžluč nebo kopřiva.

Co dalšího nadcházející měsíc přinese jednotlivým znamením zvěrokruhu, najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama