reklama

Karetní výklad na březen: Lvům prospěje pohyb, Pannám trocha zdravého sobectví

Počátek nového měsíce s sebou pravidelně přináší i stručný karetní výklad na nadcházející období. Nahlédneme pod pokličku toho, co se chystá. Jak se bude v březnu dařit jednotlivým znamením zvěrokruhu, na co se můžete těšit a čemu se raději vyhnout?

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Zima už je pomalu na ústupu, a i když se to mnohdy nezdá, jaro se nezadržitelně blíží. Sluníčka přibývá a dny se příjemně prodlužují. To má blahodárný vliv na naše zdraví a často i na celkovou náladu.

Březen je podle gregoriánského kalendáře třetím měsícem v roce a má 31 dnů. Český název pravděpodobně souvisí s rašením bříz a začátkem zvířecí březosti.

Z významných březnových dnů stojí za zmínku jarní rovnodennost, která letos nastává 20. března. Jde o okamžik, kdy Slunce vstupuje do znamení Berana a nastává astronomické jaro. 13. března nastává novoluní v Rybách a 28. března úplněk ve Váhách. 

V březnu bychom podle tradiční čínské medicíny měli věnovat zvýšenou pozornost játrům a žlučníku. Pro posílení trávení a správné funkce žlučníku si uvařte čaj s obsahem hořčinů, přírodních látek různého chemického složení a silně nahořklé chuti. Hořčiny najdete například v hořci, řebříčku, chmelu, zeměžluči, měsíčku nebo pelyňku.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama