reklama

Karetní výklad na březen: Střelci by měli sundat růžové brýle, Ryby méně mluvit

Přichází březen, první jarní měsíc, a s ním i nová energie, radost a víra v lepší dny. Abyste do přívětivějšího období vstoupili připraveni, je tu nový karetní výklad pro každé znamení zvěrokruhu. Co vás podle tarotu čeká, nač byste se měli připravit a čemu raději vyhnout?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Březen je podle gregoriánského kalendáře třetím měsícem v roce a má 31 dní. V římském kalendáři byl však veden jako první měsíc roku. Český název pravděpodobně souvisí s rašícími břízami a s počátkem zvířecí březosti. Zima je konečně na ústupu a přívětivější dny na dohled.

Z březnových pranostik

Z březnových pranostik

  • V březnu sedlák stromy osekává, ale kabát ještě nesundává.
  • V březnu vítr, v dubnu déšť - pak jistě úrodný rok jest.
  • Březnové slunce má krátké ruce.
  • Březen bez vody - duben bez trávy.
  • Suchý březen, studený duben, mokrý máj - ve stodole bude ráj.
  • Jak prší v březnu, tak také v červnu.
  • Kolik mlh v březnu k nebi stoupá, tolik bude ještě mrazů po Velikonocích.

Slunce putuje v Rybách a 20. března ve 22:24 hodin SEČ vstoupí do znamení Berana. Den a noc jsou stejně dlouhé, nastává jarní rovnodennost a začíná astronomické jaro. Tento měsíc přibude dne o 1 hodinu a 57 minut, dny se prodlužují a příroda probouzí. 7. března nastává úplněk v Panně, 27. března novoluní v Beranu. Jde o citlivé dny, kdy se doporučuje klidnější režim a odpočinek, naopak lékařské zákroky vhodné nejsou. 

Podle tradiční čínské medicíny je v březnu nejvíce ohrožen žlučník. Ten zrcadlí naši celkovou spokojenost s životem, souvisí ale i se vztekem a zatvrzelostí. Cestou k uzdravení a (také) klidnému žlučníku je dosažení vnitřní rovnováhy a psychické pohody. Na fyzické úrovni vám v souvislosti se žlučníkem a játry udělá dobře čaj s obsahem hořčinů, přírodních látek silně nahořklé chuti. Tyto látky obsahuje například hořec, řebříček, chmel, zeměžluč nebo pelyněk.

Jaký bude nadcházející měsíc pro jednotlivá znamení zvěrokruhu, najdete v naší grafice. 

reklama
reklama
reklama