reklama

Blíženci, zažijete vítězství, Střelci, netrapte se: Co vám radí karty v říjnu

Léto je pryč a podzim v plném proudu. Na co byste se měli podle tarotových karet v říjnu připravit, s čím počítat a na co si dát pozor? Přečtěte si v novém výkladu.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Říjen je desátým měsícem roku podle gregoriánského kalendáře a má 31 dní. Český název je odvozen od jelení říje, ovšem latinský ekvivalent (October) znamená osmý měsíc a svůj původ má v římském kalendáři. Tam rok začínal březnem.

V říjnu 2020 budeme moci pozorovat hned dva úplňky, a to 1. října ve znamení Berana a 31. října v Býku. Novoluní ve Váhách nastane 16. října. Čeká nás také přechod na zimní čas; dojde k němu 25. října, kdy ručičky hodin posuneme o jednu hodinu zpět. 

V říjnu je podle tradiční čínské medicíny nejvíce oslaben žaludek, který je také emočně nejcitlivějším orgánem našeho těla. Proto jakýkoli prožitý stres výrazně oslabuje jeho funkci a celkově našemu zdraví neprospívá. Žaludku ulevíte třeba bylinkovým čajem; vhodný je pelyněk, měsíček lékařský, zeměžluč nebo kopřiva.

A co vám karty pro nadcházející měsíc radí?

Více v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama