reklama

Střelci, nenechte se manipulovat, Kozorozi, udělejte změnu: Co vám radí karty na září

Prázdniny utekly jako voda v potoce a nový školní rok je tu. Děti čeká škola a povinnosti s ní spojené. A co přinese nadcházející období nám, dospělým? Napoví tarotové karty. Co vám radí pro nadcházející měsíc?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Září je devátý měsíc gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Slunce putuje v Panně a 22. 9. ve  21:21 vstoupí do znamení Vah. Noc a den jsou stejně dlouhé a nastupuje astronomický podzim.

Ze zářijových pranostik

Ze zářijových pranostik

  • Září - na léto jde stáří.
  • Divoké husy svačinu odnášejí a zimu přinášejí.
  • Září víno vaří a co nedovaří, říjen dopeče.
  • Bouřky v září znamenají na jaře mnoho sněhu.
  • Teplé září - dobře se ovoci i vínu daří.
  • Bouřky v druhé polovině září přinášejí mnoho větrů.
  • Zářijový déšť polím potrava, zářijové spršky pro víno otrava.

Samotný název měsíce nesouvisí se slunečním zářením, jak by se na první pohled mohlo zdát. Slovo září má stejný kořen jako říjen. Souvisí s říjením (říjí) vysoké zvěře a je pravděpodobně odvozeno od staročeského "za řúje" nebo "za říje", tedy slovního spojení vztahujícího se k období páření zvířat. To se sice odehrává převážně až ve zmiňovaném říjnu, ale například někteří jeleni už začínají přibližně v polovině září.

V září 2021 nás 7. 9. čeká novoluní v Panně a 21. 9. úplněk v Rybách. Po oba tyto dny je vhodné a zdraví prospěšné držet půst. Podle čínské medicíny jsou v září nejvíce ohroženy slezina a slinivka.

Slezina je důležitým orgánem souvisejícím s obranyschopností organismu. Je úzce spjata se slinivkou, která hraje důležitou roli nejen při trávení, ale má na starosti také všechny sliznice. Slinivka je podle TCM orgánem lásky a její stav nám zrcadlí, jaká je naše schopnost lásku přijímat a dávat.

A nač byste si v září měli dát pozor a co vás potěší podle tarotových karet? Zjistíte to v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama