reklama

Co vám radí karty na září: Jaký budete mít začátek podzimu právě vy?

Prázdniny uběhly jako voda v řece a před námi se otevřel nový školní rok. Mnohým dospělím se možná trochu ulevilo, většina dětí posmutněla. Jaké bude září 2019 z pohledu tarotových karet? Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu, na co se těšit, čeho využít a čemu se raději vyhnout?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Září je devátý měsíc gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Slunce putuje v Panně a 23. září v 9 hodin a 51 minut vstoupí do znamení Vah. Noc a den jsou stejně dlouhé, začíná podzimní rovnodennost a nastupuje astronomický podzim.

Ze zářijových pranostik...

Ze zářijových pranostik...

  • Září, na léto jde stáří.
  • Divoké husy svačinu odnášejí a zimu přinášejí.
  • Září víno vaří a co nedovaří, říjen dopeče.
  • Bouřky v září značí na jaře mnoho sněhu.
  • Je-li teplé září, dobře se ovoci i vínu daří.
  • Bouřky v druhé polovině září přinášejí mnoho větrů.
  • Zářijový déšť je pro pole potrava, zářijové spršky pro víno otrava.

Samotný název měsíce pravděpodobně vůbec nesouvisí se slunečním zářením, jak by se na první poslech mohlo zdát. Září má stejný významový základ jako říjen, souvisí s říjením (říjí) vysoké zvěře a je nejspíš odvozeno od staročeského "za řúje" nebo "za říje". Toto slovní spojení se vztahuje k období, kdy se zvířata páří. Páření se sice odehrává převážně až ve zmiňovaném říjnu, nicméně například někteří jeleni už začínají někdy v polovině předchozího měsíce.

14. září nás čeká úplněk v Rybách a 28. novoluní ve Váhách; po oba tyto dny je vhodné držet půst. Podle čínské medicíny jsou tento měsíc nejvíce ohroženy slezina a slinivka.

Slezina je důležitým orgánem souvisejícím s obranyschopností našeho organismu. Je úzce spjata se slinivkou, která hraje důležitou roli nejen při trávení, ale má na starosti také všechny sliznice. Slinivka je podle TCM orgánem lásky a její stav nám zrcadlí, jaká je naše schopnost lásku přijímat a dávat.

Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu v průběhu září 2019, se dozvíte v naší grafice. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama