reklama

Co vám radí karty na květen: Ryby, naučte se říkat ne, Panny, užívejte si lásku

Jaro se hlásí v plné síle, dny jsou delší a přívětivější. Abychom si je užili o to víc, je tu nový tarotový výklad pro nadcházející období. Co radí karty jednotlivým znamením zvěrokruhu?

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Květen patří k nejkrásnějším měsícům v roce. Příroda se činí, stromy kvetou a šeříky voní. Vzduch je svěží, nálada lepší a tváře jasnější. Zdá se, že se konečně zablesklo na lepší časy.

Z květnových pranostik

Z květnových pranostik

  • Na Filipa Jakuba chrousti hučí, o Martině studený vítr fičí.
  • Pankrác, Servác, Bonifác jsou ledoví muži, Žofie je jejich kuchařka.
  • Svatá Žofie políčka často zalije.
  • Když máj vláhy nedá, červen se předá.
  • Mokrý máj, v stodole ráj.
  • Večerní rosy v máji hodně sena dají.
  • Když se v máji blýská, sedlák si výská.

Květen je pátý měsíc gregoriánského kalendáře a má 31 dní. Zajímavostí je, že začíná ve stejný den v týdnu jako leden následujícího roku. Často je nazýván měsícem lásky a už odpradávna bývá spojován s nejrůznějšími lidovými oslavami, stavěním májek a milostnými dostaveníčky. Název je odvozen od kvetoucích stromů a probouzející se přírody. 11. května nastává novoluní v Býku, 26. května úplněk ve Střelci. 

V květnu je podle tradiční čínské medicíny nejvíce ohroženo srdce, kterému náleží hořká chuť. Proto právě hořké potraviny tento orgán posilují. Vhodné je zařadit do jídelníčku například čekanku, kopřivu, polníček, grep, uvařit si čaj z hlohu obecného nebo si dopřát kvalitní zelený čaj. Srdce je ale třeba posilovat i jinak - zbytečně se nestresovat a otevřít se lásce.

Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu, najdete v naší grafice. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama