reklama

Co vám radí karty na duben: Přečtěte si v novém výkladu, ať máte náskok

Letí to, viďte? Začátek nového měsíce je tu a s ním i nový karetní výklad. Co si pro vás tarotové obrázky nachystaly tentokrát? Jak se vám bude během nadcházejícího měsíce dařit, nač se těšit a čemu se raději vyhnout?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Jaro už pomalu nabírá na síle, a ačkoli se sluneční paprsky projevují stále ještě trochu zdrženlivě, je jasné, že zima se pro letošní sezonu už definitivně rozloučila. Dny se prodlužují a i díky časovému posunu je déle vidět.

Duben má 30 dnů a je čtvrtým měsícem gregoriánského kalendáře. Jeho název je pravděpodobně odvozen od pučících dubů, které se v této době začínají probouzet.

  Velký pátek deštivý dělá rok žíznivý... Lidová pranostika déšť

První dubnový den se označuje jako "apríl" a údajně už od 16. století bývá spojován s nejrůznějším vtipkováním a nevinnými žertíky.

5. dubna nastává novoluní v Beranu, 19. pak úplněk ve Váhách. Velikonoce letos oslavíme 21. (Velikonoční neděle) a 22. (Velikonoční pondělí). 30. den v měsíci je tradičně spojován s lidovým zvykem "pálení čarodějnic" (nazývané také Filipojakubská nebo také Valpuržina noc). Lidé se scházeli u otevřených ohňů a oslavovali příchod jara. Typické bývalo i stavění májky, symbolizující nový život a probuzení po dlouhé zimě. Na mnohých místech se tradice stále udržuje.

V dubnu jsou podle tradiční čínské medicíny nejvíce ohrožena játra. Jsou nejdůležitějším orgánem látkové výměny a detoxikace organismu, citlivá na tělesnou námahu a zátěž. Podle orgánových hodin je pro ně důležitý klid a teplo po 23. hodině.

Jak se bude v dubnu dařit jednotlivým znamením zvěrokruhu, najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama