reklama

Co vám radí karty na červenec: Lvi by neměli utrácet, Rakům bude přáno

První prázdninový měsíc je tady a s ním i nový tarotový výklad. Co hezkého vás čeká, na co se těšit, na co si dát pozor a jak si léto co nejlépe užít? Přečtěte si, co vám radí tarotové karty.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Věděli jste, že v původním římském kalendáři byl červenec označován latinským výrazem mensis quintilis, tedy měsíc pátý, přestože jej dnes označujeme číslicí sedm? 

Z červencových pranostik

Z červencových pranostik

  • Co červenec neuvaří, srpen nedopeče.
  • Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče. 
  • V červenci do košile rozdělej se a v prosinci po uši oděj se! 
  • Jaký červenec, takový leden. 
  • Červenec, úrody blíženec. 
  • Co červenec končí, srpen začíná. 

Původní římský kalendář začínal březnem, což mělo vliv jak na číselná označení jednotlivých měsíců, tak třeba na vkládání dne v přestupném roce na konec února, tedy v původním pojetí na konec roku. Později byl tento kalendář upraven; jeho nejvýznamnější reformu provedl roku 45 př. n. l. Julius Caesar. Ten zavedl (po něm následně pojmenovaný) juliánský kalendář. Když byl v roce 44 př. n. l. Julius Caesar zavražděn, rozhodl římský senát na jeho počest (a na návrh Marka Antonia) změnit název měsíce, ve kterém se Caesar narodil, z původního Quintilis na Julius. 

Podle tradiční čínské medicíny je v červenci nejvíce zatížen krevní oběh. Dobře nám v tomto období poslouží rozmarýnový čaj. Úplněk v Kozorohu nastává 5. července, novoluní v Raku 20. července.

Co čeká v nadcházejícím období jednotlivá znamení zvěrokruhu, najdete v naší grafice. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama