reklama

Výklad na březen: Blížence čeká překvapivý zvrat, Rakům se bude finančně dařit

Dny se prodlužují, slunečních paprsků opatrně přibývá a teplejší dny se blíží. Co čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu v březnu, měsíci, kdy začíná astronomické jaro? Přečtěte si v novém výkladu, ať víte, nač se připravit.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Březen je podle gregoriánského kalendáře třetím měsícem v roce a má 31 dní. V římském kalendáři mu ale patřilo první místo, začínal jím tedy nový rok. Český název pravděpodobně souvisí s rašením bříz a počátkem zvířecí březosti.

V neděli 20. března odpoledne vstupuje Slunce do znamení Berana, nastává jarní rovnodennost a začíná astronomické jaro. Novoluní v Rybách čekejte 2. března, úplněk v Panně 18. března. Podle tradiční čínské medicíny bychom tento měsíc měli věnovat zvýšenou pozornost játrům a žlučníku. Žlučník zrcadlí naši spokojenost se životem a úzce souvisí také se vztekem a zatvrzelostí. 

Pro posílení trávení a správné funkce žlučníku si uvařte čaj s obsahem hořčinů, přírodních látek silně nahořklé chuti. Hořčiny najdete například v hořci, řebříčku, chmelu, zeměžluči, měsíčku nebo pelyňku.

Co tento měsíc čeká jednotlivá znamení zvěrokruhu, najdete v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama