reklama

Astrologická předpověď Ality Zaurak: Co nám přináší znamení Kozoroha

Nastávající období bude plné zásadních momentů, kdy budeme moci změnit "stojaté vody" našich životů a posunout se dál. Čekají nás nové možnosti a je důležité se naučit na věci dívat z jiného pohledu, posilovat sebelásku a věřit svým schopnostem. Více se dočtete ve zprávách z nebe od známé astroložky Ality Zaurak.

Foto: iStock

Období Kozoroha nastalo v neděli 22. 12., přesně v 5.21, a přineslo jako obvykle jisté ochlazení a zdravé uzemnění, nezbytnost soustředit se to, co je pro nás opravdu důležité a podstatné.

V tomto roce má však těchto přibližně třicet dní obzvláštní sílu a význam, neboť v tomto znamení se shromáždí od 30. 12. pět světel a planet: Slunce, Merkur, Jupiter, Saturn, Pluto a sestupný lunární uzel.

Jemné energie Štědrého večera

Štědrým večerem a prvním svátkem vánočním nás bude kromě Slunce v Kozorohu provázet jemně žhnoucí, duchovně povznesená, blahodárná přítomnost Luny ve Střelci - učitelky, léčitelky, vychovatelky. Dny před novem jsou obzvláště očistné - nejlepší je se během nich zaměřit spíše na zakončování, odevzdávání, osvobozování od všeho, co nám brání zažívat a prožívat svůj život mnohem radostněji a šťastněji. Spojme se v meditaci či s pomocí andělských či tarotových karet s duchovním světem, vystoupejme na svůj vnitřní Olymp či Everest a podívejme se "očima Bohů" na svůj každodenní život "tam dole". Možná poměrně jasně uvidíme, co můžeme změnit ve svém smýšlení, jaké názory a přesvědčení nám už dávno nesvědčí a naopak nás brzdí a omezují.

Na novoluní si stanovte záměr

Novoluní v Kozorohu nastává o vánočních svátcích, přesně 26. 12. v 6.14. Vliv této fáze však můžeme vnímat již od večerních hodin 25. 12. až do brzkého rána 28. 12., kdy se bude v Kozorohu kromě Slunce nalézat i Luna. Soustřeďme se tedy v těchto dnech na to, co je pro nás samotné jako jedince opravdu to nejdůležitější, co nám dlouhodobě opravdu pomáhá a svědčí, čemu se chceme věnovat, v čem spočívá náš aktuální úkol, a tedy záměr na období celého následujícího roku. V hloubi duše a celou svou bytostí se rozhodněme, že se těmto, pro nás tolik důležitým činnostem budeme věnovat "děj se co děj".

V dalších dnech můžeme též udělat první, třeba i symbolické kroky na této dlouhé cestě k cíli, která je před námi a je vlastně zároveň cílem samotným…Obzvláště blahodárná data pro započetí nových dlouhodobých aktivit, přidání nových zdravých návyků do života jsou 27. 12., 28. 1., 29. 1., 30. 12. Podpoří nás nejen moudrá a svobodomyslná Luna ve Vodnáři (od rána 28. 12.), ale též spojení Slunce s Jupiterem v Kozorohu (přesně 27. 12.).

Nový rok nám přináší úžasné možnosti

Nový rok Luny 2020 přináší opravdu fantastické možnosti - především v oblasti vnitřní práce. Hluboké vcítění se a porozumění mnohým dlouhodobě se táhnoucím záležitostem a potížím přinesou uvolnění nejrůznějších bloků a překážek a umožní tak reálné uskutečnění našich cílů v následujícím roce Saturna 2021.

Poměrně podpůrnou, i když drobnější astrologickou událostí během období Kozoroha bude též vstup Marsu do Střelce, přesně 3. 1. v 9.39. Po přibližně dvouměsíčním hluboce akčním pobývání Marsu ve znamení Štíra nastává nyní poměrně zářivější a optimističtější období (do 17. 2.), kdy svou aktivitu můžeme nasměrovat opět z nitra ven do okolního světa a sdílet své poznatky a prožitky s ostatními lidmi. Obzvláště dny od 3. 1. do úplňku 10. 1. budou vhodné pro započetí nových, společensky prospěšných projektů, spojených se vzděláváním, osvětou, cestováním, apod.

Konečně dotáhneme rozdělané projekty

Spojení Jupitera se vzestupným lunárním uzlem v Kozorohu nastane 8. 1. a též nás podpoří v uskutečnění a "dotažení" rozdělaných projektů, nápadů, zkrátka toho, co jsme nashromáždili v uplynulých přibližně 12 letech a doposud jsme neměli energii a čas na jejich uskutečnění a dotažení. Tato a další podobné konstelace nám též pomáhají rozlišit, co z těchto projektů má opravdu smysl, co má budoucnost a co prostě raději s poděkováním odložme, odstřihněme - stejně jako prořezáváme větve stromu, aby mohl lépe a zdravěji růst a prospívat! 

Zásadní astrologická konstelace vyčistí naše životy

Ve polovině ledna nastává zásadní astrologická konstelace, která předznamená dění celého roku 2020 i let následujících. Konjunkce neboli spojení Pluta a Saturna v Kozorohu nastává po 500 letech a proběhne přesně 12. 1. v 17.23, navíc i ve spojení se Sluncem a Merkurem. Může jít o jakýsi "radikální řez". Konečně najdeme sílu opravdu ukončit to, co už nám neprospívá - ať už se nám to ještě v těchto dnech jeví jakkoliv nemožné či nevhodné, ať už o tom jakkoliv pochybujeme, či možná dokonce "jakoby" nevíme. Astrologický dům horoskopu, kde se toto spojení ve 23. stupni Kozoroha v našem individuálním horoskopu nalézá, nám napoví, v jaké oblasti tento proces probíhá: ve vztazích, financích, práci, zdraví apod…

Pro někoho bude toto rozhodnutí, tento řez naprosto plynulým, přirozeným pokračováním a výsledkem předchozí dlouhodobé práce na sobě a moudře směrovaných aktivit, pro někoho může být přímo vynucen okolnostmi a vnitřním "pnutím". V každém případě vězme, že Pluto se Saturnem (ztělesnění kvalit Štíra a Kozoroha).

Hračky, s nimiž si již nepotřebujeme hrát, buď odevzdáme dobrovolně, nebo nám budou prostě odebrány, abychom ve svém vývoji postoupili do dalších tříd a úrovní kosmického učiliště.

Čekají nás "silné chvíle"

Od úplňku do novu ve Vodnáři (24. 1.) se tedy máme opravdu od čeho osvobozovat. Pro nás jedince i pro celé lidstvo nastává nová etapa, kdy budeme více či méně přísně a naléhavě vedeni k převzetí zodpovědnosti za svůj život, k vědomému a zodpovědnému zacházení se zdroji, s časem a svými talenty a potenciálem.

Vysoce inteligentní a osvícený Merkur ve Vodnáři nám od 17. 1. jistě pomůže ať už s pomocí astrologie, numerologie, kvantové fyziky, výkladu karet - prostě poznání a pochopení vesmírných zákonitostí, s nimiž se dostáváme každým dnem do hlubšího souladu…

Venuše v Rybách se svou něžnou mystickou energií nás již od 14. 1. bude přímo zaplavovat. Dopřejme si příjemné meditativní spočinutí ve svitu svíček, návštěvu čajovny s přáteli, poslech hudby, taneční meditaci, masáže a jiné  činnosti, které nám napomohou zharmonizovat se a naladit se na nové, celkově svobodnější období Vodnáře.

Krásné a vědomé prožití tohoto zásadního období vánočních a novoročních svátků vám všem přeje vaše "astrologyně".
Alita Zaurak

Více informací hledejte na www.mandalia.cz.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama