reklama

Hlídání zajišťují tatínkové

V současné době jsou ve velkém zdůrazňovány role a práva žen a společností probíhají zásadní (a důležité) myšlenky a hnutí jako #metoo a #timesup. Což je z mnoha důvodů přínosné. Je však potřeba váhy vyrovnávat a i mužům přičíst kredit, který jim náleží. A tentokrát náleží aktivním tatínkům, kteří se nebojí a zajistí u Babysitting.today hlídání.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: babysitting.today

Může se zdát, a stále spíše tradiční nastavení v naší společnosti a časté předsudky tomu napomáhají, že v době mateřské a rodičovské dovolené je péče o potomka a celou domácnost výhradně v rukou maminek. Ale rozhodně to neplatí paušálně pro všechny rodiny. Naopak. Například tatínků, kteří se rozhodnou využít možnosti rodičovské dovolené přibývá. "S manželkou jsme se po roce jednoduše prohodili. Oba jsme měli dobré zaměstnání, ale manželka má práci atraktivnější. Tak jsme se domluvili, že až přestane kojit, zůstanu doma já. A vyhovuje to takhle všem, dceři, ženě i mně," dělí se Petr o svoji zkušenost. Působí vesele a velmi uvolněně. Na otázku, jak se vyrovnává s případným nepochopením, odpovídá se smíchem: "Víte, já jsem šťasnej chlap, miluju svoji rodinu, svoji ženu, dceru. Na jejich prospěchu a spokojenosti mi záleží. Nic a nikoho jiného neřeším. Ale popravdě, reakce jsou spíš pozitivní. U žen jen pozitivní a u chlapů. No občas cítím, že nechápou, ale nikdo mi otevřeně neřekl nic vyloženě zlýho. Spíš mi fandí a uvědomují si, že by u svých rodin taky mohli zabrat."

Moderní tatínkové ale v rodinách úřadují, i když na rodičovské nejsou. Pomáhat svým partnerkám-maminkám lze mnoha způsoby a jedním z nich je třeba i zajištění hlídání tam, kde se rodiny nemohou spolehnout na babičky či jiné příbuzné. "Běžný chod domácnosti a program pro děti zajišťuju sama, ale je pravda, že manžel vždy zasáhne, když cítí moje limity. Takhle mi například stáhnul aplikaci na hlídání dětí. Mně by to nenapadlo. A teď už si přes Babysitting.today zařizuju hlídání pro děti běžně," zmiňuje maminka Julie.

"Manželka je oddaná matka. Je skvělá, ale vidím, jak bývá unavená a frustrovaná. Na internetu jsem narazil na Babysitting.today. Nejdřív jsem se zaregistroval jen tak, ale po pár měsících jsem aplikaci skutečně vyzkoušel a hlídání na zkoušku zařídil. Co vám budu povídat, dneska už je to běžná věc a to zařizování zůstalo na mně," směje se tatínek Karel, který aplikaci Babysitting.today používá už déle jak rok.

A jak vidí situaci zakladatel aplikace Babysitting.today, David Bartoš? "V aplikaci máme registrovaných asi 35 % otců a více než třetinu všech hlídání domlouvají právě tatínkové. Překvapilo nás, jak vysoké procento to je, příjemně samozřejmě. Rádi vidíme, že pánové přejímají aktivitu a svým ženám pomáhají. Jako otec od rodiny sám vidím, jak náročné to s malými svišti může být, a že udělat si večer pohov je osvěžující."

Na rodinném štěstí a pohodě je potřeba pracovat. A tato práce nemůže stát pouze na jednom z členů rodiny. Rodičovství je nádherné a náročné. Když je potřeba najít pomoc, je skvělé vědět, kam sáhnout. Anebo jakou aplikaci stáhnout.

Aplikace je vhodná pro chytré telefony s operačním systémem Android a iOS a je zdarma ke stažení v Obchodě Play a AppStore. Více informací na www.babysitting.today, nebo na Facebooku.

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama