reklama

Hajlující holubi na scénu!

Dokončení recenze

 

Hitler: Ano, gerontofilie, to je zvrhlé. Ale počkejte: aby vás zase někdo neosočil, že jste ženská a nemáte smysl pro humor.

Upjatá žena: No dovolte! Jediná ženská, která nemá smysl pro humor, je ta režisérka. A Mel Brooks, který jí nahlíží přes rameno a snaží se z té vaší mrtvoly vytřískat co nejvíc. Anebo celý Hollywood a celá Broadway, jestli tam tyhle věci mají úspěch. Vůbec to spojení Hitlera a muzikálu se mi zdá trochu moc, i když to má být satira. Třeba když vylezete na scénu a vystřihnete ten svůj taneček s tanečnicemi v nacistických uniformách za zády.

Hitler: Velmi bizarní, v tom máte pravdu. Já přece netančím. Ale ony všechny ty scény s homosexuálním režisérem a jeho růžovou suitou jsou nevkusné. A hysterické, stejně jako ten účetní v  nekonečné úvodní scéně. Ale tady vás nikdo na konci nepoleje jako jeho, abyste se vzpamatovali. Ještě vám to osolí informací, že ten muzikál se bude uvádět i u vás.

Upjatá žena: To mě ani nepřekvapuje, u nás jsou muzikálisti též schopni všeho. Jsem zvědavá, kdy přijdou s muzikálem o Stalinovi. Mohl by tam mít pěknou taneční scénu s vybíjením svých odpůrců.

Hitler: Takže vám ten film vadí především morálně, dalo by se říci?

Upjatá žena: Vadí mi tak nějak celkově. Je nevkusný po všech stránkách. Jediné, co bych možná mohla vzít na milost, jsou ti hajlující holubi.

Hajlující holub v kleci zaskřehotá, oba protagonisté se na chvíli odmlčí a dlouze ho pozorují.

Hitler: Učenlivá zvířata. Nezbývá než spolu s jednou z hlavních postav říct: "Myslím že to zachází příliš daleko." Protože ten další citát "šokující, urážlivě nevkusné a já to zbaštil i s chlupama" se rozhodně nehodí (alespoň ve své druhé půli ne).

Hitler se dlouze zamyslí. Hajlující holub ho oddaně pozoruje. Scéna se pozvolna noří do tmy.

Producenti (Producers), USA 2005. Režie: Susan Stromanová, scénář: Mel Brooks a Thomas Meehan, kamera: John Bailey a Charles Minsky, hudba a texty: Mel Brooks, hrají: Nathan Lane, Matthew Broderick, Uma Thurman, Will Ferrell, Roger Bart, Gary Beach a další. 134 minut, distribuce Falcon.

 

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama