reklama
 

Hackeři z Číny nabourali počítače Černínského paláce

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

New York - Čínští hackeři se nabourali do počítačové sítě Ministerstva zahraničí České republiky a několika dalších zemí. Portugalska, Bulharska, Maďarska a Lotyšska. Zatím bez bližších podrobností to napsal deník New York Times. S tím, že není zcela jasné, zda za útoky stojí čínská vláda.

Podle listu útočníci posílali maily s informací, že v nich lze kliknout na fotografie nahé Carly Bruniové, manželky bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. Přes příjemce se pak dostali do systému.

Jiné maily například obsahovaly název "Americké vojenské operace v Sýrii". Když příjemce přílohu otevřel, stáhl kód umožňující přístup k datům v osobním počítači. Právě před summitem zemí skupiny G20 v září, kde se jednalo o Sýrii, byly údajně útoky velmi intenzivní.

"My jsme tuhle mediální zprávu zachytili, ale k podobným věcem se nevyjadřujeme. Mohu vám jen říct, že náš IT systém dělá hodně pro to, aby podobným útokům zabránil. Ale je to opravdu mediální zpráva a my to nebudeme komentovat," řekla Aktuálně.cz tisková mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama