reklama

Góly nikde, euforie pryč. Poslední šance Liberce

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Devět soutěžních zápasů v řadě už čekají fotbalisté Slovanu Liberec na vítězství. V závěru jarní části sezony se naplno projevila bolest severočeského týmu, úzký kádr. Unavené opory už na všechno nestačily a skvěle rozjetý podzim se náhle sesypal jako domeček z karet. Postup do jarní části Evropské ligy už experti i fanoušci považovali za takřka hotovou věc, jenže domácí prohra s Freiburgem všechno obrátila naruby.

„Liberec už si postup vzít nenechá," předvídal fotbalový odborník Vladimír Táborský. „Souhlasím. Jsem přesvědčen, že Slovan to zvládne," tvrdil Stanislav Levý. Oba experti a s nimi i většina sázkařů se ale mýlili.

Slovan tak musí v posledním kole základních skupin, v němž se utká s portugalským Estorilem na jeho půdě, získat více bodů než Daridův tým v domácím zápase s již jasně postupující Sevillou. Těžký úkol, obzvlášť vezmeme-li v potaz bídnou formu Šilhavého squadry. Ale nikoli nemožný. Estoril (a ostatně ani Freiburg) totiž při vší úctě nepatří mezi evropskou elitu.

Liberečtí by mohli stylově ukončit dlouhou šňůru bez výhry. Naposledy se totiž ze tří soutěžních bodů radovali 3. října právě proti Estorilu. Doma U Nisy portugalského soka přehráli těsně 2:1. Od té doby se ale tým zpod Ještědu dostal do herní krize.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama