reklama
 
  • Wiki
  • Festival Rock for people

Festivaly 2012 slibují velkolepé akce. Vybírat můžete mezi festivalem Votvírak, Colours of Ostrava, Open Air festivalem Trutnov nebo slovenským festivalem Pohoda. Mezi oblíbenou kulturní akci patří festival Rock for people. Letní festivaly jsou stále v kurzu.

Rock for people je jeden z největších českých hudebních festivalů. Rock for people 2012 zná už svůj termín. Festival se koná od 3. do 6. července. Současnou rockovou hudbu si můžete přijít vychutnat jako každý rok do areálu bývalého vojenského letiště v Hradci Králové. Hudební festival Rock for people 2012 už ohlásil své největší hvězdy, přijedou kapely The Prodigy, The Kooks, Franz Ferdinand nebo dubstepový producent Skrillex.

Rock for People 2012

Lístky na Rock for People jsou v prodeji už od začátku roku. V současné době jejich cena stoupla na 1600. Vstupenky na festival budou na místě o dost dražší než v předprodeji. Jednodenní vstupenka stojí 1100 korun.

Festival Rock for People přivítá mezi interprety kromě hvězd, jako jsou The Prodigy nebo Faith no more ještě Čechomor, Monkey Business. Crystal castles nebo Refused či Pete Dohertyho.

Ubytování na festivalu je možné v hotelu v Hradci Králové nebo můžete vyzkoušet levné pensiony či ubytovny. Ubytování na festival je třeba rezervovat dopředu, protože bývá velký zájem.

Vedlejší produkt Ameba Productions

Původně Rock for people vzniklo jako vedlejší akce agentury Ameba Productions. Výtěžek věnovali na dobročinné účely. Od roku 1998 je považován za jejich hlavní projekt. Velikost a program hudebního festivalu se od roku 1998 stále rozrůstá. Společnost si vzala záštitu ještě nad akcemi jako Zimní Rock for People, Music of Litvínov, Smržfest Smržovka nebo Ouvalskej Bibít.

Historie hudebního festivalu Rock for People

Úplně poprvé jste o festivalu mohli slyšet v roce 1995. Šlo o akci na atletickém stadionu v Českém Brodě. Festival v té době hostil převážné české interprety. Už třetí ročník festivalu se protáhl na dvoudenní akci. V současné době se jedna o čtyřdění festival se zvučnými jmény současného hudebního světa.

V roce 2006 se festival přesouvá na vojenské letiště v Hradci Králové. Hlavním důvodem bylo výrazně zvětšit kapacitu. Rock for People během svého působení přivítalo na pódiu jména jako Paramore, My Chemical Romance, The Prodigy, The Offspring, Artic Monkey, Placebo nebo The Hives.

Související články

reklama
reklama
reklama