reklama

Falešné baterky v mobilu. Pozor na igelit, říká Samsung

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Dejte si pozor na baterie do mobilních telefonů, které se prodávají v igelitových sáčcích, nemusí jít o originál, varuje Samsung zákazníky poté, co se na českém trhu objevily falzifikáty náhradních baterií. Varování se ale nelíbí prodejcům, podle nich igelitový obal - takzvané bulk balení - nemusí vždy znamenat padělek.

Samsung tím podle jejich názoru zákazníky nepřímo nutí, aby volili baterie v jiném balení, které jsou až o třetinu dražší, čímž si zvyšuje tržby.

Na skutečnost, že se na českém trhu objevily falešné baterie do mobilů, upozornil jako první spotřebitelský server Mungo.in. Falzifikáty našel na pultech velkých prodejců, jako je například Datart nebo Alza.cz. „Baterie, které portál Mungo předložil naší společnosti, vykazovaly známky falešného produktu," potvrzuje mluvčí Samsungu Jiří Janeček.

Přestože po vlastní kontrole firma žádné falzifikáty nenašla, rozhodla se pro jistotu před bateriemi v bulk balení varovat s tím, že tyto výrobky jsou určeny výhradně autorizovaným servisním partnerům. „Samozřejmě se nebráníme tomu, prodávat pouze ony drahé 'originální' baterie. Koneckonců na nich vyděláme víc, ale připadá nám to značně nefér vůči koncovým zákazníkům," říká mluvčí společnosti Datart Jana Choroušová.

„Baterie, které jsou prodávány v režimu bulk, jsou naprosto shodné s těmi v prodejním balení blister. To, že Samsung tvrdí, že nejsou určeny k veřejnému prodeji, je věc pochopitelná, nicméně autorizovaní distributoři značky Samsung tyto výrobky běžně nabízejí. Není tedy důvod, abychom je nenabízeli zákazníkům, kteří je vyžadují," přidává se ředitel internetového obchodu Huramobil.cz Petr Hudec. Podle dostupných informací tvoří totiž náhradní baterie v igelitových sáčcích až 90 procent prodejů baterií.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama