reklama
 

Elektrické zubní kartáčky vítězí nad manuálními

Čistěte si zuby malými, krouživými pohyby. Na kartáček netlačte, držte ho v úhlu 45 stupňů a nasaďte ho částečně na zub i částečně na dáseň… Instrukce ke správnému čištění zubů s manuálním kartáčkem znějí komplikovaněji než návod k mikrovlnce. Prozradíme vám ale jedno velké tajemství. V dnešní době už je nebudete potřebovat ani na cestách, v kategorii zubních kartáčků začínají převládat totiž ty elektrické.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: komerční článek

Důkladná a šetrná péče

Ať už je vaše technika čištění zubů s manuálním kartáčkem sebelepší, je prokázáno, že manuální kartáček bude za tím elektrickým vždy zaostávat. Pro příklad můžeme uvést hned v úvodu, že elektrické zubní kartáčky Oral-B s oscilačně-rotačně-pulzační technologií odstraní až o 100 % více zubního plaku než běžný manuální zubní kartáček a zároveň jsou šetrné k zubům i dásním. Zuby čistí zcela bez námahy, kartáček stačí jen přiložit k povrchu zubů a nechat ho pracovat. Elektrické zubní kartáčky Oral-B jsou vhodné pro všechny uživatele včetně dětí, které mají ve zvyku čištění zubů trochu "flákat".

Sonické kartáčky

Technologie se slovem "sonický" v názvu jste si možná donedávna spojovali spíše se světem science-fiction, elektrické zubní kartáčky jich však využívají už dnes. Sonická technologie funguje na principu vibrací. Tomu je také uzpůsobený i tvar hlavy kartáčku, který je podlouhlý. Vibrace rozkmitají štětiny kartáčku, čímž dochází k čištění chrupu podobně, jako je tomu u manuálního kartáčku. I zde totiž štětiny "stírají" zubní plak a další nečistoty. Zuby nečistí tedy zvukem, jak se řada uživatelů mylně domnívá.

Oscilačně-rotačně-pulzační kartáčky

Nejefektivnějším bojovníkem proti zubnímu plaku jsou elektrické zubní kartáčky Oral-B, které čistí zuby 3D technologií - oscilačně-rotačně-pulzační. Oscilačně-rotačně-pulzační kartáček s kulatou hlavou funguje na principu pulzací, které rozruší vrstvu plaku a oscilačně-rotační pohyby poté plak z povrchu zubu odstraní. Výzkumy ukazují, že elektrické zubní kartáčky s oscilačně-rotačně-pulzační technologií důsledně odstraňují zubní plak a zmírňují zánět dásní účinněji než manuální zubní kartáčky, a to v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Kartáček navíc obsahuje tlakový senzor, který vám pomáhá chránit dásně před příliš agresivním čištěním. Umožňuje sledovat polohu kartáčku a ukazuje vám jak si vyčistit všechny části úst rovnoměrně. Proto značku Oral-B doporučují zubní lékaři na celém světě.

Nemusíte být ani fanynkou science-fiction žánru jako vaše drahá polovička a přesto si můžete s elektrickými kartáčky Oral-B užít aktuálně nejdokonalejší dostupnou domácí péči o ústní dutinu. Elektrické kartáčky Oral-B řady Genius v kombinaci s aplikací Oral-B pro chytré telefony totiž promění čištění zubů na mimořádný zážitek. Vybrat si můžete až ze šesti různých režimů čištění a v intuitivní aplikaci objevíte skutečné vychytávky. Na cestách vás navíc potěší i stylové pouzdro. Nejnovějším modelem je Oral-B Genius 10000 navržený exkluzivně pro ženy v romantické barvě Orchid Purple. Pro vašeho manžela mají v Oral-B také geniální deseti tisícovku zvanou Black.

Přečtěte si na elektrický zubní kartáček recenze a při výběru správného elektrického zubního kartáčku nebudete už nikdy tápat.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama