reklama

Dopis Jiřího Paroubka Vojtěchu Filipovi

Paroubek zdůvodnil, proč nepojede na sjezd komunistů

         V Praze dne 12. května 2008

Vážený pane předsedo,

dovolte, abych Vám poděkoval za Vaše pozvání na sjezd KSČM, který se bude konat ve dnech 17. - 18. 5. 2008 v Hradci Králové, které bohužel nemohu přijmout.

V tomto roce jsme si připomínali 130. výročí vzniku ČSSD a v jeho rámci i nešťastný rok 1948, v jehož důsledku, mimo jiné, tisíce sociálních demokratů skončilo v komunistických žalářích, ba někdy ztratili to nejcennější - svůj život. KSČM se k událostem únorových dnů roku 1948 natolik kladně přihlásila (a navíc poprvé od roku 1990), že to muselo každého upřímného demokrata hluboce zaskočit.

ČSSD ve Vaší straně v mnoha ohledech vidí významného parlamentního partnera v boji proti asociální politice této vlády. Avšak výše zmíněné prohlášení, které odráží ambivalentnost hodnocení neblahých důsledků komunistického hnutí ve světě a v naší zemi Vaší stranou nelze přehlédnout a je nepochybné, že má přítomnost na Vašem sjezdu by právem u části našich voličů, ale zejména u širší veřejnosti vyvolala velmi negativní reakce.

V tomto roce jste rovněž měli jednoznačnou možnost přidat se na stranu demokratických politických stran a vytvořit koalici pro změnu s možností reálné volby Jana Švejnara prezidentem, který byl důstojnou a pro levici mnohem přijatelnější alternativou Václavu Klausovi. Váš postup, který vyvrcholil návrhem Jany Bobošíkové jako vlastní kandidátky na prezidenta, nás hluboce zklamal, zejména proto, že podle našeho názoru výrazným způsobem přispěl ke zvolení Václava Klause a posílení legitimity současné pravicové vlády.

Věřím, že přijmete tento můj dopis s pochopením, neboť je veden upřímnou snahou,  jak prohloubit spolupráci našich stran v naší zemi při realizaci společně sdílených hodnot svobody, spravedlnosti a solidarity a při obraně sociálních jistot občanů před frontálním útokem současné pravicové vládní koalice. 

S úctou

Jiří Paroubek

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama