reklama

DOKUMENT: Prohlášení Suverenity z 1. září 2009

Stanovisko k verdiktu Ústavního soudu o předčasných volbách

Suverenita pokračuje v kampani

(České Budějovice, 1. 9. 2009) Suverenita bere na vědomí dnešní rozhodnutí Ústavního soudu ČR, v důsledku kterého se na neurčito odkládají předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. "Nadále pokračujeme v kampani, budeme sledovat vývoj a čekat na nový termín," uvedl hlavní manažer kampaně Suverenity Petr Hannig.

"Rozhodnutí Ústavního soudu je pro nás jen dalším důkazem totální neschopnosti současné politické reprezentace, která nedokáže ani vyhlásit volby v souladu se zákonem," prohlásila Jana Bobošíková, lídr Suverenity. Podle Bobošíkové je to jen další důvod, proč by občané měli ve volbách dát šanci novým stranám a lidem, kteří budou Českou republiku řádně spravovat a ne z ní dělat holubník.

Petra Kubíčková Balcarová, lídr strany Suverenita v kraji Vysočina, k situaci říká: "Jelikož již některá z mega stran neví, jak by oddálila termín podzimních voleb, aby měli dost času na to, přetáhnout co nejvíce voličů, vyřešil jejich problém na čas Ústavní soud. Miloš Melčák, prozatím nezařazený  kolega napadl rozhodnutí samotného prezidenta republiky Václava Klause. Pokud tedy máme zákony, rozhodnutí a soudy, které jsou kdykoliv, při jakékoliv příležitosti napadnutelné, na co tedy máme politiky, kteří zákony tvoří?! Opět kladu otázku, není na čase změnit situaci, navrhnout novou Ústavu ČR, která by vycházela z reality? Jak je možné, že soudy obyčejného člověka trvají měsíce, roky, pro poslance ani ne měsíc? Hraje snad roli politický zájem, nepřekvapí nás potom Miloš Melčák náklonností k jisté mega straně, či jde o vyřešení finanční situace tohoto politika? Je třeba něco změnit, nelze donekonečna tolerovat "kocourkovské jednání" těch, kteří ovlivňují naše životy, navrhují a upravují naše práva, zákony. Suverenita se nebojí, pokračujeme dále, plni přesvědčení, že naše úsilí má evidentně smysl"

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama