reklama

Mám se bát? České knihy, které dětem vysvětlí, co je to válka a strach

Strach nemusí vždy paralyzovat. Nejistotu lze zastavit a úzkosti se dají pojmenovat. V Česku vznikají knihy pro děti, které pomáhají malým čtenářům pochopit nepříjemné emoce, pocity bezmoci i nejistoty. Bohaté ilustrace či nápadité příběhy ukazují dětem, že negativní tíživost lze přetavit v něco, co může naopak vybudovat odolnost, která se v životě bude hodit.

Prohlédnout grafiku
Foto: Portál/Cesta domů

Kniha Jany Marešové Nebojme se bát dětem ukazuje, že strach den co den provází každého z nás a může mít i užitečnější převleky, například v podobě předvídavé obavy nebo motivující trémy. Návodné texty míří též na rodiče, kterým vysvětlují, jak dítěte ochromení zbavit a přetavit tuto základní lidskou reakci v jeho prospěch. Strach je v knize personifikovaný v podobě Tremuly, Děsovce, Hypochondříka, Tmavruše, Nejistotníka, Smrtonošky či Arachnice. Nakonec vždy proti úzkostem nabízí zaklínadlo, které dětem pomůže tíživé pocity setřást.

Jaké další knihy pomáhají malým čtenářům a jejich rodičům pracovat s negativními emocemi? Podívejte se do galerie. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama