reklama
 

BLOG Ze života ženy: Jen počkejte, až vám doma bude řvát

Když jste bezdětní, všichni vám tvrdí, že až s dětmi nabyde váš život pravé podstaty a bude mít smysl. V něčem to je jistojistě pravda, nicméně smysl života si každý určujeme sám a jako bezdětná jsem na takové řeči byla vysloveně alergická. Jako maminka čtyřletého dítěte a nastávající maminka dvou (již brzy) se však setkávám ještě s větší podpásovkou.

Foto: Lenka Wernerová
Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

A ŽIVOT VÁM UŽ SKONČIL

Tu a tam jako těhotná potkám lidi, a říkám jim mí učitelé (později vysvětlím), kteří očividně rádi straší. Tito lidé rádi pronáší soudy typu "však počkejte, až vám doma bude to malé řvát" nebo "no to už se nikdy nevyspíte", "nikdy už neuděláte nic včas ani podle sebe", "nevypijete si v klidu ani kávu", "život vám skončil", a jedna známá mi dokonce místo normální otázky, kdy mám termín, položila otázku, kdy jdu s malou do boje.

NAŠI UČITELÉ

Před několika lety bych se s těmito lidmi pustila možná i do hádky. Bývala jsem totiž dost vznětlivá a komentáře tohoto typu mě příšerně vytáčely. Dnes se na takové lidi usměju a buď pronesu něco velmi neutrálního, na co se již nedá odpovědět, nebo to nekomentuji vůbec. Tito lidé totiž nemají problém se mnou, ale se sebou. Teď už vím, že někteří raději, než by mlčeli, řeknou něco, čeho si nejsou ani vědomi. A mým úkolem bylo naučit se na takové lidi reagovat pozitivně, prostě bez negativních emocí. Nerozčilovat se, přijmout je takové, jací jsou, a přitom se držet svých myšlenek a nenechat se ovlivnit. Proto jsou pro mě tito lidé učiteli a jsem za ně vlastně ráda.

Zajímavé je, že nejčastěji takové komentáře slýchám, když mi to sluší. Když jsem hezky namalovaná, mám na sobě outfit, který je stylový, jsem u kadeřnice nebo mám podpatky a červenou pusu. Jako by těhotná měla vypadat sešle, nevyspale a unaveně. Pak by bylo vše v pořádku, tak jak má být. A když to tak není, tak vás dopředu raději několik jedinců upozorní, že tohle všechno vám již brzy skončí.

JEDINÉ, NA ČEM DOOPRAVDY ZÁLEŽÍ

Je jedno, zda vám jako bezdětné nebo single neustále někdo nutí partnera a děti, nebo vás jako těhotnou straší různými scénáři vašeho nastávajícího života. Na čem doopravdy záleží, je váš přistup a to, co si doopravdy myslíte vy.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama