reklama
 

BLOG SimiLife: Tipy na vánoční dárky pro děti!

Inspirace na vánoční dárky není nikdy dost, a tak jsem si pro vás připravila pár tipů, kterými zaručeně uděláte radost svým dětem. Mému synovi Edwínkovi je nyní 8 měsíců, tudíž jsem vybírala dárky dle našich zkušeností, ale mám pár tipů i pro starší děti. Některými dárky potěšíte nejen své děti, ale také sami sebe.

Foto: Simona Šeligová - SimiLife
  1. Jídelní židlička

Jídelní židlička je nejen praktický dárek, který dítě potřebuje, ale současně může být i designovým prvkem do vaší kuchyně. Pokud si dítě již samo sedá, je možné pořídit jídelní židličku a stolovat společně. Židliček je na trhu opravdu velké množství v různých cenových kategoriích. Dívala jsem se na ty levnější varianty, ale tam je nosnost židliček většinou jen do cca 13 kg. Edwínek má nyní přes 10 kg, a tak jsme potřebovali nějakou s větší nosností. Objevila jsem tento designový kousek od značky Mima s úžasnou nosností až 45 kg! Nejen že vám krásně doladí kuchyň, ale ještě bude růst s dítětem a vydrží vám mnoho let.

  1. Obraz na zeď nebo dětská knížka z vašich fotek

Tento dárek je v tuto chvíli hlavně pro vás a vaše blízké, ale v budoucnu udělá radost určitě i vašim dětem. Pro mě osobně je vždy strašně těžké sednout si k těm stovkám fotek a vybrat, které bych chtěla zvěčnit, ale je dobré se k tomu odhodlat a udělat to. V dnešní době máme fotky uložené v počítači nebo na sítích a kdykoliv o ně můžeme přijít. Pokud si z nich ale vytvoříte knihu nebo obraz, máte jistotu, že o ně jen tak nepřijdete a vaše děti je jednou uvidí a budou mít památku na své dětství.

  1. Houpací kůň

Návrat do minulosti, ale v novějším podání! Houpací kůň ve mně vyvolává nostalgii a asociaci s dřívější dobou, ale i naše děti milují houpačky a houpací koně. Edwínek je na tento dárek ještě malý, ale až přijde ten správný čas, určitě mu nějakého houpacího koně pořídím. Je to super hračka, která děti zabaví a zároveň rozvíjí jejich smysly a orientaci. Na fotce je houpací kůň od značky B-toys, ale úžasné mají i od značky Mamas&Papas.

  1. Dětské knížky

Na první pohled praktický dárek, ale nenechte se mýlit. Tyto interaktivní knížky nejsou žádná nudná naučná literatura. V dnešní době se dají sehnat opravdu zábavné knihy, které udrží dětskou pozornost a vyrovnají se mocnému Internetu. Edwínek má knížky zatím schované, protože je na ně ještě malý a všechny by je zničil, ale už teď se těším, až je společně začneme objevovat.

  1. Hrací deka

Pro malé děti je hrací deka ideální dárek. V poslední době jsou hodně populární pastelové barvy, ale pro správný rozvoj dítěte doporučuji sáhnout po sytých barvách. Děti je lépe rozeznávají a reagují na ně. Je dobré, pokud jsou na dece ještě nějaké interaktivní prvky, např. zrcátko, chrastítko, pískátko či kousátko. Naše deka Taf toys toto celé splňuje a já ji mohu vřele doporučit.

  1. Interaktivní krychle

Tyto velké hrací krychle často vídám na veřejných místech pro děti a není divu! Zaujmou totiž nejen tříleté děti, ale i ty nejmenší ve věku šesti měsíců.Spoustu barev, zvuků a tvarů skvěle rozvíjí dětské smysly a děti rozhodně na nějakou chvíli zabaví. Pokud nechcete kupovat mnoho hraček a raději byste investovali do jedné větší, interaktivní krychle je pro vás ta správná volba. Na obrázku je interaktivní krychle od značky B-toys.

Simona Šeligová - SimiLife

Simona Šeligová - SimiLife

Simona Šeligová je autorkou blogu SimiLife (http://www.similife.cz). Z původního blogu o zdravém životním stylu se s příchodem miminka stal blog o mateřství. Simi ráda inspiruje maminky a sdílí s nimi své radosti i starosti skrze svůj blog, Youtube (http://www.youtube.com/similife) a Instagram (http://www.instagram.com/similifecz . Ráda by vytvořila komunitu maminek, které se budou scházet i mimo sociální sítě. Život je přece hlavně offline!

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama