reklama

Inspirativní osobnosti, které letos dokázaly nemožné: Cukrářka, tanečnice i političky

Letošní rok byl po všech stránkách zcela výjimečný. Společenský život se přesunul do on-line světa, lidé trávili více času doma v soukromí a životy mnoha z nás se obrátily naruby. I přesto byl rok 2020 v mnoha ohledech inspirativní a plný příběhů nezdolné odvahy i otevřenosti. Vybrali jsme proto několik osobností, které nás letos zaujaly nejvíce.

Kamala Harrisová Prohlédnout grafiku
Kamala Harrisová | Foto: Reuters

Byl to rok, kdy byla za americkou viceprezidentku zvolena poprvé žena. Rok, kdy se více než dříve mluvilo o potratech, samoživitelkách i nezdolné vnitřní síle. Právě odvahu, otevřenost a kreativitu sdílí osobnosti, které nás letos zaujaly.

Časopis Forbes každým rokem v prosinci vydává žebříček nejvlivnějších žen světa. Letos se do první trojice dostala také budoucí americká viceprezidentka Kamala Harrisová. A do první stovky se probojovala taky finská premiérka Sanna Marinová. Ta se loni v prosinci stala vůbec nejmladší premiérkou na světě a hned začátkem roku se musela potýkat s pandemií koronaviru. 

Pandemie onemocnění covid-19 ovlivnila všechny sféry lidského života, včetně toho společenského, který se dočasně přesunul do on-line světa. Zdůraznila však také důležitost lidského zdraví a psychické pohody. Osobnosti, které jsme vybrali do našeho přehledu, sdílí nejen otevřenost a odvahu, ale také kreativitu a dávku zdravé cílevědomosti.

Podívejte se do našeho přehledu. 

reklama
reklama
reklama