reklama
 

Co také řekli členové pražské KSČM

Muž rozeznívá zvon při vzpomínkovém shromáždění nedaleko hlavního města Kyrgyzstánu Biškeku. Lidé si tu připomněli oběti teroru někdejšího sovětského diktátora J.V.Stalina.
Muž rozeznívá zvon při vzpomínkovém shromáždění nedaleko hlavního města Kyrgyzstánu Biškeku. Lidé si tu připomněli oběti teroru někdejšího sovětského diktátora J.V.Stalina. | Foto: Reuters

1. Václav Exner

"V historii naší strany jsou mnohem zajímavější věci než protistátní centrum vedené Horákovou."

"Milada Horáková byla proti režimu, byla ve spojení se zahraničními politickými silami. V době studené války proto označení za protistátní skupinu odpovídalo."

"Upozorňuji, že dneska máme taky vysoký počet lidí ve vězení. Jinak ten, komu tyto věci nejvíce uškodily ze současných politických sil je naše strana, protože ona nese zátěž toho, co se nemělo stát, ale bohužel stalo" - z odpovědi na otázku, zda se KSČM hlásí k lidem vězněným za minulého režimu. (všechny tři citace - ČRo - Mikrofórum 27. června 2005)

"Provokativní zpráva Potřeba mezinárodního odmítnutí zločinů totalitních komunistických režimů navržená k projednání v Parlamentním shromáždění Rady Evropy (PSRE) se setkává s rozsáhlým odporem. (...) KSČM navrhla výkonnému výboru Strany evropské levice, který se sejde na konci týdne v Berlíně - také jako součást tradiční připomínky tří L: Lenin, Luxemburgová, Liebknecht - nesouhlasné prohlášení s projednáváním materiálu." (Haló noviny, 12. ledna 2006)

2. František Beneš

Poslanec za KSČM František Beneš vyzdvihl Leninův přínos k myšlenkám komunismu, vznik Sovětů a princip samosprávního rozhodování o záležitostech života v obci, ve městě i ve fabrikách, prvek, který na úrovni 20. století naplnil pradávný antický princip demokracie. Jak zdůraznil, připomínku VŘSR můžeme chápat jako praktický důkaz, že odstranit bídu je možné, neboť kapitalismus se svou orientací na zisk to nedokáže. (Haló noviny, 8. listopadu 2005)

3. Marta Semelová

V Praze na Olšanských hřbitovech se včera sešlo na 200 lidí, aby si připomněli 88. výročí Velké říjnové socialistické revoluce. Úvodem akce, kterou každoročně organizuje Pražská rada KSČM a Komunistický svaz mládeže, prohlásila předsedkyně PR KSČM Marta Semelová, že odkaz Velkého října je stále nadějí pro svět a komunisté se k němu hlásí, navzdory všem štváčům proti socialismu a komunismu.  (Haló noviny, 8. listopadu 2005)

"A konečně: ministerstvo vnitra vyčítá KSM, že vychází z děl Marxe, Engelse a Lenina. Já tuto skutečnost naopak považuji za správnou. Jedná se o velké osobnosti, jejichž dílo patří mezi světově uznávané."(Haló noviny, 12. prosince 2005)

"Hanobeno je nejenom období poválečné, ale i doba minulá, včetně husitství. Tato falzifikace začíná už ve 2.třídě v prvouce, kde v pracovním sešitě je předlistopadové období znázorněno jako období nesvobody se zvýrazněným ostnatým drátem. Prohlubován je pak tento pohled samozřejmě i v následujících ročnících. Já osobně v těchto hodinách zavírám pracovní sešit a učebnici a vyprávím dětem o tomto období podle skutečnosti a podle toho, jak jsem ho prožívala já sama a se mnou miliony dalších lidí, kteří měli práci, domov, sociální jistoty. 9.května chodím s třídou s kyticí šeříku na čestné pohřebiště Rudoarmějců na Olšanech či k jiným pomníčkům padlých za naši svobodu, jezdíme do Lidic a dalších míst, kde se mohou sami žáci přesvědčit, jak to všechno ve skutečnosti bylo." (O výuce dějepisu, Naše pravda č. 50-51, prosinec 2005)

4. Roman Janouch

"Bestiální vrah hrdinou demokracie? Neuvěřitelné, šokující, varující! Nejen už tradičně pravicové televizní kanály, ale i noviny s více než stoletou tradicí, Lidové noviny, se rozhodly do každé rodiny zanést sémě podbízivosti teroru a zločinu. LN podpořily snahu moderních cyniků vytvořit gloriolu bestiálnímu vrahovi Josefu Mašínovi, který se nedávno přijel producírovat na Slovensko...

Mašín tu na bratislavské konferenci Ústavu (ne)paměti národa sklízel ovace svých věrných rádobyodbojářů. (...)
LN pořizují 16 let od tzv. sametové revoluce exkluzivní rozhovory s lidským odpadem našeho národa - s válečným štváčem, zlodějem a zbabělým vrahem!" (obě části z článku novináře v Haló novinách, 28. listopadu 2005)

"Pochodeň 2003 vzplála... Kapitalismus už je takový - agresivní, nekompromisní, egoistický, přímo vyzývající k šlapání přes mrtvoly. Je založen na tom, že má-li mít někdo víc, zákonitě to musí být na úkor toho, že druhý nebude mít časem nic." (Haló noviny, 8. března 2003)

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama