reklama
 

Co odpověděl Svatopluk Němeček

Kompletní odpovědi Svatopluka Němečka, které byly použity při přípravě textu

Kompletní odpovědi Svatopluka Němečka, které byly použity při přípravě textu.

Jaké jsou plánované náklady na stavbu vašeho rodinného domu v Čeladné? Čerpáte na nemovitost hypotéku?

Rodinný dům bude financován částí z rodinných úspor a z části formou hypotéčního úvěru. Celkové náklady na tuto stavbu budou dle uzavřené smlouvy plus náklady na nákup pozemku zhruba 10 milionů Kč. K dnešnímu dni, jsem již z úspor uhradil stavební práce v celkové ceně 5 milionů Kč. Mé osobní úspory k dnešnímu dni činí zhruba 750 000 Kč (finance na běžném účtu a účtu stavebního spoření), které budou na stavbu použity také. Smlouvu o hypotečním úvěru ve výši 3 miliony Kč jsem uzavřel 24. 1. 2014, tyto peníze použiji na jeho dokončení.


Z jakých zdrojů máte úspory ve výši 5 milionů? Můžete je doložit? Poskytnete nám své majetkové přiznání, které jste zaslal na ministerstvo zdravotnictví jako svému nadřízenému orgánu?

Nemám, co skrývat. Více než 11 let pracuji jako vrcholový manažer ve zdravotnictví. Tomu samozřejmě odpovídaly i mé příjmy. Moje manželka je špičkovou specialistkou v oblasti popáleninové medicíny.  Myslím, že je vcelku logické, že tyto naše příjmy za uvedené období s velkou rezervou bohatě postačují k financování výstavby rodinného domu. Připomínám jen, že v posledních dnech jsem rovněž zrealizoval dlouhodobě plánovaný hypoteční úvěr ve výši 3 miliony Kč. Má majetková přiznání jsou na příslušných institucích samozřejmě k dispozici. Asi však nevíte, že se zde neuvádí výše příjmů z hlavního zaměstnání. Ty jsou samozřejmě k dispozici v daňových přiznáních na příslušném finančním úřadě.

5 milionů + 750 tisíc a půjčka 3 miliony nedávají 10 milionů, z čeho budete hradit zbytek?

Na dokončení výstavby domu přispěje svými zbývajícími úsporami (včetně stavebního spoření) i moje manželka.
 
Uzavřel jste hypotéku dva dny poté, co jsme se o to začali zajímat. To je náhoda?

Každý kdo někdy vyřizoval hypotéku, ví, že taková úvaha je úsměvná. Neznám banku, která by Vám vyřídila hypotéku za několik dní. Ten postup je všude velmi byrokratický a zdlouhavý.  Jednání o hypotéce jsem zahájil již někdy koncem listopadu, ještě před koncem roku jsem kompletně vyplněné a požadované dokumenty předal bance a před několika dny jsem konečně hypoteční úvěr obdržel.
 
U které banky a za jakých podmínek jste hypotéku dostal? Na jaký úrok?

Hypoteční úvěr ve výši 3 miliony Kč mám u LBBW Bank za standardních podmínek, to se týče i úroku.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama