reklama

Chtěla být baletkou, stala se herečkou a spisovatelkou. Tereza Ramba slaví 31 let

Česká herečka Tereza Ramba, dívčím příjmením Voříšková, v dětství snila o tom, že se stane baletkou. V roce 2005 však šla na konkurz k filmu Rafťákům a u filmu už zůstala. Dnes patří mezi nejznámější české herečky.

Tereza Ramba si na letošních Českých lvech odnesla sošku za nejlepší herečku. Prohlédnout grafiku
Tereza Ramba si na letošních Českých lvech odnesla sošku za nejlepší herečku. | Foto: Lukáš Oujeský

Tereza Ramba, rozená Voříšková, přišla na svět v roce 1989 v Praze. Odmalička tancovala ve folklorním souboru Valášek a jako dítě se objevila ve videoklipu kapely Lucie k písni Medvídek. Díky roli ve filmu Rafťáci začala místo baletní kariéru úspěšnou hereckou dráhu. 

Po snímcích Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků nebo Vesnický učitel začala její kariéra strmě stoupat a objevovala se v dalších filmových i televizních rolích. Ať už jsou to Bobule a jejich pokračování, Peklo s princeznou nebo Alois Nebel. 

Obsazována byla i do řady seriálových rolí, jako je Znamení koně (2011-2015), Modré stíny (2016) a Dabing Street (2018). V posledních letech zazářila ve filmech Po strništi bos Jana Svěráka či Vlastnících, za který získala letos sošku Českého lva za nejlepší herečku. 

Tereza Ramba se však věnuje i divadlu, pro Jatka78 hraje ve hře Amerikánka a v rámci Letní scény Musea Kampa ztvární od července postavu Medy Mládkové.  

Jedna z nejúspěšnějších českých hereček se vloni provdala za akrobata Matyáše Rambu, se kterým má několikaměsíčního syna. Tomu na veřejnosti říká Slunce a jeho skutečné jméno zatím kvůli mediálnímu humbuku tají. 

Letos v březnu vydala svou první knihu o cestovatelských zážitcích DobroDruhům. Kromě toho spustila také podcast Do duší. "Myslím, že poznávání různých zemí a kultur rozbořilo moje černobílé vidění světa," uvedla v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz. Ramba v pondělí slaví 31. narozeniny. 

Podívejte se do naší fotogalerie na další zajímavosti ze života Terezy Ramby. 

reklama
reklama