reklama

Z deníku cestovatelky: Kuba, ostrov, kde čas plyne pomaleji a stres je cizí slovo

Chcete-li zažít Karibik, přesněji řečeno trochu jiný Karibik, než je obvyklé, vyrazte na Kubu. Ostrov kvalitního tabáku, delikátního rumu a usměvavých lidí, kteří nikdy nikam nespěchají, si zaslouží vaši pozornost i obdiv. A pokud máte ještě v paměti socialismus, ledasco pochopíte o mnoho snáz než zhýčkaní západní turisté. Jak se žije na Kubě, co byste o ní měli vědět a proč tuto zemi navštívit?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Prázdniny skončily, dovolené většinou taky a nastala doba cestovatelského vzpomínání, prohlížení fotek a vyprávění veselých zážitků. Ať už jste letos v létě cestovali kamkoli, věřím, že se vše vydařilo podle plánu. 

Já a moje rodina jsme se tentokrát rozhodli navštívit jednu ze vzdálenějších destinací, zelenou šťavnatou Kubu. Protože jsme - já a manžel - ještě zažili Československou socialistickou republiku, byla pro nás Kuba v mnohém lépe pochopitelná než pro naše západoevropské cestovatelské kolegy. 

Kuba nás přes všechny "nepohodlné" záležitosti, na které v takovém kraji musíte být připraveni, nadchla, okouzlila i ovládla. Tamní atmosféra je naprosto jedinečná, moře průzračné, podnebí horké, prosycené vůní tabáku a tradičního rumu. 

Zajímavosti o Kubě a Kubáncích najdete v grafice.

reklama
reklama