reklama

Tipy na výlety: Kam vyrazit s dětmi za zábavou pod širým nebem

Zážitkový park Zeměráj

Na pomezí středních a jižních Čech kousek od Orlíku nad Vltavou najdete zážitkový park Zeměráj. Vydejte se sem s dětmi ve věku zhruba od tří klidně do patnácti let. Strávit tady můžete celý den nebo jen odpoledne, ale nudit se nebudete ani chvilku.

Co na vás čeká?

Těšit se můžete na vesnici raného středověku, kde se podíváte, jak se pekly obilné placky, pěstovaly a sušily bylinky, zkusíte si umlít obilí nebo uplést košík. Pak se vydáte kilometr dlouhou přírodní stezkou "bosou nohou" nebo si zahrajete na archeology nebo paleontology a budete zkoumat třeba vykopanou kostru. A pokud tohle není váš šálek čaje, můžete se vydat do velkého dřevěného bludiště, interaktivní herny, zastřílet si z luku nebo strávit čas na některém z dětských hřišť s různým zaměřením. 

Nechybí tady ani hospůdka se stylovou nabídkou jídel a nápojů v usedlosti s roubeným domem z roku 1640, odpočinkové zóny i kryté prostory pro případ nepříznivého počasí. Mimořádný koncept areálu ocenili návštěvníci hlasováním v soutěži agentury CzechTourism DestinaCZe, v níž se Zeměráj stal vítězem v kategorii "Zážitek na 1000 % pro celou rodinu".

Otevřeno je o víkendech a státních svátcích, v červenci a v srpnu sem můžete zavítat každý den. Základní vstupné je 120 Kč za osobu. Více informací hledejte na Zeměráj.cz.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama