reklama

Skvělé lyžování, wellness i zábava pro celou rodinu: Stubaital si zamilujete

Lyžařské podmínky v našich zeměpisných šířkách nejsou letos zrovna ideální. Chcete-li si užít tu pravou zimu na horách, zamiřte do sousedního Rakouska, kde najdete bezpočet oblastí, ve kterých se vám bude líbit. Naším tipem je údolí Stubaital ležící v Tyrolsku, samotném srdci rakouských Alp.

Foto: archiv PR

Proč se vypravit právě sem? Nejde jen o to, že si užijete sníh. Ten je tady na alpských hřebenech a ledovcích od října až do začátku června sázkou na jistotu, stejně tak jako perfektně upravené sjezdovky a skvělé podmínky pro snowboardisty, freeridery, běžkaře i milovníky sáňkování třeba pod noční oblohou plnou hvězd.

Těšit se můžete také na dechberoucí přírodní scenérie, které si můžete vychutnat třeba během túry na sněžnicích nebo zimních procházkách. Stubai nabízí i bezpočet dalších možností, jak si na zimní dovolené odpočinout, pobavit se a užít si vřelou místní pohostinnost a místní vyhlášenou gastronomii. To vše v různých cenových relacích, které vás leckdy příjemně překvapí.

V zimním ráji za pár hodin

Údolí Stubaital se nachází hluboko v srdci Stubaiských Alp a je tvořeno 80 ledovci a 109 třemi tisícovými vrcholy. Leží zhruba 500 km od Prahy, pár kilometrů za Innsbruckem, hlavním městem Tyrolska. Pohodlně se sem dostanete přes dálnici Brenner s tím, že cesta vám zabere i s přestávkami maximálně šest hodin. Údolí měří zhruba 35 kilometrů, na kterých se rozkládá pět hlavních středisek Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg. Vesnice jsou položeny v asi 1000 metrech nad mořem a panuje tady klidná a přívětivá atmosféra. Ubytovat se můžete podle svých představ, najdete tu luxusní hotely i apartmány s dostupnými cenami, ale každopádně v prvotřídní kvalitě. Detaily ubytování naleznete na: www.stubai.at.

Díky nadmořské výšce a skvělé infrastruktuře je celá oblast jako stvořena pro ideální zimní dovolenou podle vašich představ. Zimní sporty si můžete užít jak dole v údolí, tak i nahoře na ledovci ve výšce 2900 metrů, kde se drží sníh od října do června a vyveze vás sem rychlá a bezpečná lanovka 3S Eisgratbahn, díky níž si užijete nádherné výhledy na panorama hor, ale v případě potřeby můžete využít i připojení k wi-fi.

Užít si lyže i sáňky

Ledovec Stubai je doslova rájem pro lyžaře, ať už jde o začátečníky, nebo náročné sportovce. Nabízí 35 sjezdovek, 26 moderních lanovek a vleků a vychutnat si můžete i 10 km dlouhý sjezd do údolí Wilde Grub'n. Buďte si jisti, že místní lyžařské tratě jsou neuvěřitelně bezpečné. Vysoká kvalita vleků a lanovek, až puntičkářsky dokonale upravené sjezdovky s excelentně trénovanou lyžařskou hlídkou a záchranářskými službami dělají lyžování v Rakousku jedním z nejbezpečnějších na světě.

To ocení samozřejmě i rodiče malých dětí. Pro ty je tu připravena spousta lyžařských škol a zábavných snow parků, včetně Stubai Zoo. Najdete tu výukové parky i ledový hrad a na pořádek zde dohlížejí maskoti v podobě veselých obřích plyšáků. Pracují zde i čeští instruktoři, připraveni učit i ty nejmenší. Pokud dáváte přednost spíše běžkám, zamiřte raději do údolí, v celé oblasti Stubaitalu najdete zhruba 70 km perfektně upravených tratí. Běžkovat můžete i na ledovci, na Gamsgartenu je také běžecký okruh, ale vzhledem k nadmořské výšce je běžkování zde poněkud náročnější.

Odložte lyže a bavte se dál

Vzhledem k možnostem, které Stubaital nabízí, by byla škoda zůstat celé dny "jen" na lyžích. Rozhodně doporučujeme vrátit se do dětství a vyzkoušet sáňky. Zamířit můžete na některou z dvanácti sáňkařských drah o celkové délce 43 km. Některé nabízejí i možnost večerního sáňkování, což je opravdu nezapomenutelný zážitek. To samé můžeme říci také o návštěvě ledové jeskyně, respektive tunelu Ice Grotto, který najdete u horní stanice lanovky Eisgrat. Pořádně se oblečte a vydejte se na trasu do nitra ledovce, kde se v hloubce 30 metrů pod povrchem dozvíte o ledovcích spoustu zajímavostí. A až se budete chtít ohřát a sněhu budete mít dost, zamiřte třeba do aquaparku StuBay, který nabízí saunový svět s možností využití různých wellness procedur, venkovní i vnitřní bazény a relaxační zóny.

Více informací o regionu Stubaital včetně přehledu aktuálních událostí, výhodných nabídek a cen za skipasy najdete na www.stubai.at.   

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama