reklama
 

Na cestách: Proč byste se měli letos vypravit na Maltu

Věděli jste, že během února, kdy se často cítíme vyčerpaní zimou, těžko hledáme motivaci a nejraději bychom jen leželi na gauči, si nejčastěji rezervujeme dovolenou?

Foto: iStock

Kam se letos vypravíte? My vám doporučujeme, abyste dali šanci Maltě. Díky jejím úžasným památkám, krásným plážím a chybějícím davům turistů budete touhle dovolenkovou destinací opravdu nadšeni.

Díky všemu, co Malta může nabídnout, je až trochu škoda, jak málo pozornosti se jí dostává. Nyní je módní mluvit o Portugalsku, italském pobřeží Amalfi nebo řeckém ostrově Santorini. Instagram se hemží podobnými destinacemi, zatímco Malta na to, až bude trendy, teprve čeká.

Maltské souostroví leží ve Středozemním moři, asi 95 km jižně od Sicílie. Tato bývalá britská kolonie s dlouhou a bohatou minulostí získala nezávislost v roce 1964. Ať už si vyrazíte třeba do starodávného hlavního města Valetta, nebo městečka Mdina, budete mít úžasné zážitky z křivolakých uliček, výhledů na moře a pohledů na starobylé pevnosti či katedrály.

Bez davů turistů

Velkou výhodou je, že tu často nepotkáte davy lidí, kteří se všude tlačí, a tak máte možnost v poklidu objevovat památky, které tu zanechali Féničané, Kartaginci, Římané, Arabové, ale třeba i Napoleon Bonaparte. Co vás může překvapit, ale je, že se tu jezdí vlevo. Jako bývalá britská kolonie si Malta zkrátka tento zvyk ponechala.

Místní delikatesy

Pokud patříte k těm, kteří na dovolené potřebují ochutnávat místní pokrmy, budete tu nadšeni. Jednou z nejlahodnějších maltských specialit je zdejší chléb zapečený se sýrem, k tomu čerstvou ugrilovanou rybu a skleničku zdejšího vynikajícího vína - a jednoduchý, ale nezapomenutelný oběd či večeře je na světě.

Na co se ještě připravit?

Je možné, že budete překvapeni z maltšiny. Jazyku, který je samostatný, připomínající v něčem arabštinu, ale zároveň pro ostatní naprosto nesrozumitelný. Všude se ale domluvíte anglicky, navíc místní jsou velmi zdvořilí a úslužní. Pokud milujete písčité pláže, zažijete zklamání. Nachází se jen na severu ostrova. Zdejší krajina je ale tak romantická díky svým útesům, dramatickému pobřeží i kostelům, zapomenete na to, že jste vlastně chtěli ležet na písku.

Jak se tam vypravit?

Ostrov je ideální destinací jak pro cestovatele, kteří sem přijedou o samotě, pár i rodiny s dětmi. Zařídit dovolenou si můžete samostatně nebo třeba prostřednictvím cestovní kanceláře. Na Maltu se specializuje třeba CK Neckermann.

Božská Taylor a vyzývavá Selena. Jinak byly ceny AMA přehlídkou divnosti | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama