reklama

Na cestách: Za turistikou i krásnou přírodou se vydejte do Vídeňských Alp

Milujete-li turistiku a přírodu a rádi byste objevili i jiné krásy, než nabízí Česko, není co řešit. Vydejte se do Dolního Rakouska. Sázkou na jistotu jsou Vídeňské Alpy, jež nabízí pro každého něco. Bude se vám tady líbit, ať se chcete věnovat klidným procházkám, sportu, ale užijete si skvělou zábavu i s malými dětmi. V každém případě si můžete být jisti nádhernou přírodou, úžasnými horskými scenériemi i výbornou místní gastronomií a službami.

Foto: Archiv PR

Pokud si potřebujete "vyčistit" hlavu a chcete strávit třeba jen prodloužený víkend (nebo rovnou celý týden) v přírodě, jsou Vídeňské Alpy v Dolním Rakousku správnou volbou. Stačí pár hodin autem a jste v jiném světě. Vítejte v "ráji vyhlídek".

Na své si přijdete hlavně pokud milujete procházky přírodou nebo horskou cyklistiku a nevadí vám nějaký ten "kopeček". Na druhou stranu tady ale najdete pohodlné a dobře značené trasy, které zvládnete i když nejste zrovna vybaveni na vysokohorské túry. V zimě si tu můžete užít dostatek pohybu na skvělých a vždy upravených sjezdovkách i běžeckých stopách. Spousta lidí sem míří také do tradičních lázeňských míst, jako je Semmering, Reichenau nebo Bad Schönau. Záleží, čemu dáte přednost. 

Když se chcete kochat

Je-li vaším cílem obout si pohorky a po vyrazit do přírody, je skvělou volbou přírodní park Hohe Wand. Jde o masivní krasovou náhorní plošinu ve Vídeňských Alpách,  která je celkem 8 km dlouhá, 2,5 km široká a 1 132 m vysoká. Je to nádherná oblast plná lesů, horských luk a úžasných výhledů do údolí. Obdivovat tady můžete také lesní zvěř nebo vzácné rostliny. Najdete tady na tisíc lezeckých a turistických tras, které jsou oblíbeným cílem horolezců, rodin s dětmi, turistů i paraglidistů.

Pokud se rozhodnete sem zavítat, nenechte si ujít dechberoucí výhled ze známé terasy "Skywalk". Tato plošina přesahuje přibližně o 8 m skalní stěnu a leží 150 m vysoko nad údolím. Odtud lze dohlédnout až na Neziderské jezero, Schneeberg a podhůří Alp. Pokud s sebou máte malé děti, nudit se také nebudou. Nabízí se zde využití zookoutku, dětského hřiště, výběhu se zvířaty, lesní naučnou stezku, procházku s lamami a spoustu jednoduchých stezek, které jsou vhodné i pro chůzi s dětským kočárkem. 

Co trochu adrenalinu a zábavy?

Úžasné turistické trasy najdete také v Mönichkirchenu, kde narazíte na stezku s houpačkami, zábavnými zastávkami a relaxačními prvky pro celou rodinu. Stezka měří necelé tři kilometry a bude bavi malé i velké turisty. Dostanete se k ní pohodlně čtyřsedačkovou lanovkou Sonnenbahn. Té můžete ostatně využít i když si budete chtít užít i trochu adrenalinu. Nechte se vyvézt nahoru a do údolí si užijte jízdu na motokárách nebo terénních koloběžkách. Nemusíte se bát, kromě příkrých zatáček, vln a spousty zábavy nabízí koloběžková a motokárová dráha také optimální bezpečnost.

Dalším místem, kde si může užíte užít zábavu, je městečko St. Corona, kde najdete Familienarenu. Využít můžeteletní bobovou dráhu, mini bikepark, letní sáňkování nebo motorický park. Kolem arény je spousta turistických tras pro rodiny, např. mravenčí stezka Ameisenweg. Nudit se rozhodně nebudete. 

Vzhůru na nejvyšší horu

Z městečka Schneeberg se dostanete za 40 minut ozubenou dráhou až na nejvyšší horu Dolního Rakouska, Hochschneeberg. Je to přímo "ráj výhledů", kde na vás opět čekají nejrůznější turistické trasy. Doporučit lze například túru v sedle Hochschneeberg/Klosterwappen, která vám zabere asi dvě a půl hodiny chůze. Po cestě se můžete zastavit v horských salaších a hospůdkách, kde ochutnejte místní speciality. Rozhodně si nenechte ujít vyhlášené buchty.  

Kde se ubytovat?

Ideálním místem je například městečko Puchberg am Schneeberg, odkud budete mít ke všem výše uvedeným místům autem relativně blízko. Naším tipem je  rodinný hotel Schneeberghof. Jde o jeden z deseti certifikovaných turistických hotelů ve Vídeňských Alpách, který nabízí skvělé ubytování i výbornou kuchyni. Relaxovat po dlouhém dni na horské túře můžete třeba v místním spa. 

Jestliže vás naše tipy na výlety v Dolním Rakousku zaujaly, bližší informace hledejte zde.

Skrytý poklad na Vinohradech. Dům na okraji Riegrových sadů má překrásný interiér | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama