reklama

Země ohně a ledu: Objevte krásu Islandu na úchvatných fotkách

Prohlédněte si nádherné snímky Islandu, kterému se díky jeho podnebí přezdívá "země ohně a ledu". Tento nejméně zalidněný evropský stát skrývá jedny z nejkrásnějších přírodních skvostů.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Island, země, kterou si nenechá ujít žádný velký cestovatel. Nikde totiž nenajdete tolik nedotčené a rozmanité přírody. Je to úplně jiný svět.

Najdete zde snad vše, na co si vzpomenete - ledovce, gejzíry, fjordy, vodopády, ale i aktivní sopky a lávové pustiny. Na zdánlivě malém území tak naleznete neuvěřitelnou různorodost, zkrátka od všeho tak trochu. Island dokáže být občas drsný, opuštěný, ale taky živý a přívětivý. Je to jedinečná země plná kontrastů. 

Podívejte se do grafiky na fotky, které zachycují krásu této země.

Pár zajímavostí 

  • V zemi se domluvíte relativně bez problému i s angličtinou, ale islandské názvy jsou pro turisty dost často kamenem úrazu. Pokud neovládate alespoň základy islandštiny, tak pro vás názvy většiny míst budou naprosto nevyslovitelné a tak i těžko zapamatovatelné. Turisté se tak často nedokážou shodnout, co zrovna ten den navštívili, nebo kde se potkat. Jak byste zkusili vyslovit a zapamatovat si třeba takový Kirkjubæjarklaustur nebo Skólavörðustígur?
  • Na Islandu najdete nejstarší parlament na světe a byla zde demokraticky zvolená vůbec první prezidentka. Island se taky umisťuje na nejvyšších příčkách žebříčku v počtu vydaných knih na jednoho obyvatele. Kdybych chtěli upadat do stereotypů, tak můžeme říct, že za to dost možná můžou velmi dlouhé chladné večery a záliba v pití alkoholu.
  • Z hlediska kvality života byl Island podle žebříčku OSN z roku 2007 zvolen nejlepším místem pro život.
reklama
reklama