reklama

Kam se vydat v létě na dovolenou: Inspirujte se našimi tipy

Turecko

Země jako z pohádky

Turecko je zemí Orientu na pomezí dvou kontinentů,stojící mezi křesťanstvím a islámem. Sice je tady většina obyvatel muslimská, nicméně země není vázána na žádnou náboženskou ideologii a je tady ústavně zajišťována svoboda náboženství. Už při vyslovení názvu se mnohým vybaví krásné koberce, zlato, bazary, sluneční paprsky a dlouhé pláže. Nejstarší civilizace tady zanechaly stopy svých kultur a předurčily území k tomu, aby se stalo velmi zajímavým turistickým místem.

V Turecku si přijdou na své jak milovníci hor, historických měst a památek, tak i obdivovatelé dlouhých krásných písčitých pláží. Zkrátka nepřijdou ani gurmáni, protože turecká kuchyně je ovlivněna jak Středomořím, tak Balkánem, arabskou kuchyní, i tou kavkazkou. Typické jsou türlü (dušená zelenina), kofty (masové koule), tolmy (mleté kořeněné maso v zavinuté ve vinném listu), burek (různě plněné filo těsto), pilaf (rýžový nebo bulgur základ vařený ve vývaru, se zeleninou, masem, případně i ovocem a ořechy). 

Další zajímavé články

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama