reklama
 

Chorvatsko bez davu turistů: 9 tipů na místa, kde si užijete klidnou dovolenou

Ostrov Biševo

Biševo je malý chorvatský ostrov o rozloze pouhých 5,8 km2. Rozprostírá se poblíž známějšího a většího ostrova Vis. Trvale jej obývá pouhá hrstka obyvatel (při sčítání lidu v roce 2011 bylo napočítáno jen neuvěřitelných 15 místních). Obživu jim zajišťuje především rybaření či pěstování vína, fíků a oliv. 

Turistický průmysl na ostrově sice pomalu vzkvétá, nicméně i díky jeho omezeným možnostem tu žádné davy nepotkáte. Ostrov je tvořen vápencem, jehož nejvyšší bod, vrchol Straženica, dosahuje výšky 239 metrů nad mořem. Kamenný břeh ostrova skrývá mnoho zátok s malými příjemnými plážemi, severní část ostrova pokrývají převážně borovice. 

Na ostrově najdete 14 jeskyň, z nichž nejznámější je proslulá Modrá jeskyně, přístupná jen úzkou a nízkou skalní branou. Sluneční paprsky pronikají do jeskyně skalním otvorem pod vodou a jejich lomem vzniká dokonalá paleta modrých, modrozelených a stříbrných odstínů. Jeskyně je dlouhá 31 metrů, široká 18 metrů. Když budete mít jen trochu štěstí, ocitnete se v této modré pohádce úplně sami. 

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama