reklama

20 fotek z Nepálu: Vychutnejte si fascinující přírodu a třeba i naplánujte cestu

Navštívit Nepál a oblast Himálaje je snem mnoha lidí. Desítky tisíc turistů se sem každoročně vydají, aby spatřily nejvyšší horu planety.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Nepál je stát v Jižní Asii a cestovatelským snem snad každého, kdo miluje přírodní krásy, hory a rád poznává nové kultury. Největším lákadlem Nepálu je návštěva horských oblastí, a to hlavně nejvyšší hory světa Mount Everest.

Turisté se sem každoročně vydávají na himálajské vysokohorské výšlapy. Fotky na následujících stránkách vznikly právě na těchto výpravách. Vy se tak můžete kochat pohledem na hory, ale i flóru a faunu, kterou jen tak někde neuvidíte.

Troufnete si?

Ze čtrnácti osmitisícovek je jich v Nepálu hned osm. Pokud chcete zakusit krásu Nepálu na vlastní oči, není problém. Můžete si totiž vybrat z více než dvaceti trekových tras podle náročnosti a délky. V horách tak můžete strávit klidně měsíce, aniž byste je objevili celé, nebo třeba jen pár dnů. Většina tras zabere čas okolo tří týdnů, ale najdete zde i kratší treky či můžete jít zkrátka jen část. 

Oblíbené je dojít do základního tábora Everestu, kde můžete pozorovat horolezce, kteří se chystají na výstup. Projít se můžete taky kolem masivu Annapuren, to může trvat od dvou až do tří týdnů, podle toho, jakou trasu zvolíte. Na tomto treku vás nemine objevování horských vesnic a rýžových polí.

Nepál ale nejsou jen hory, najdete zde i dvě královská města, Bhaktapur a Pátan, která určitě taky stojí za návštěvu, jsou totiž plná chrámů a hinduistických památek. Vybrat si tak může opravdu každý.

reklama
reklama