reklama

Český fotbal bude mít od roku 2015 dva týmy v LM

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Přetahovaná o klíčovou patnáctou příčku v tabulce koeficientů UEFA skončí s velkou pravděpodobností ve prospěch českého fotbalu. Díky remíze CS Pandurii už bylo před utkáním Liberce v Evropské lize jasné, že Rumunsko Českou republiku nepřeskočí, a ta tak s nejvyšší bude v roce 2015 vysílat dva zástupce do kvalifikace Ligy mistrů a tři do Evropské ligy.

Ohrozit ji může už jen Izrael, to by však její jediný tým v play off Evropské lize Maccabi Tel Aviv musel uhrát o sedm bodů více než dvojice Plzeň - Liberec.

České kluby by měly do Ligy mistrů vstoupit ve třetím předkole. Mistr ligy v mistrovské části a vicemistr v nemistrovské části, tedy i s týmy z nejvyšší anglické či německé soutěže.

Pět účastníků v evropských pohárech měla Gambrinus liga naposledy v sezoně 2009/2010, kdy si v kvalifikaci milionářské soutěže zahrála Slavia spolu se Spartou.

O zlepšený koeficient se v posledních letech zasloužila především Plzeň, která dvakrát postoupila do Ligy mistrů a jednou do Evropské ligy, ve všech třech případech pokračovala i v jarní části pohárových soutěží. K Viktorii se ale přidala i Sparta nebo v letošním roce také Liberec.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama