reklama

Zdrogoval mě, znásilnil a unesl do zahraničí, popsala zpěvačka Duffy otřesný zážitek

Popová zpěvačka z Walesu Aimee Duffyová, známá jako Duffy, přiznala, že jí jistý muž po čtyři týdny podával drogy, znásilňoval a držel ji v zahraničí. Otřesný zážitek, který ji na dlouhá léta přerušil kariéru, přiznala již v únoru. Nyní se rozepsala o dalších podrobnostech.

"Doufám, že už nebudou žádné další otázky na to, co se stalo Duffy… teď to víte a já se cítím osvobozená," uvedla zpěvačka. 
"Doufám, že už nebudou žádné další otázky na to, co se stalo Duffy… teď to víte a já se cítím osvobozená," uvedla zpěvačka.  | Foto: Shutterstock

"Znásilnění je jako vražda zaživa, žijete, ale ve skutečnosti jste mrtvá," svěřila se popová zpěvačka vystupující pod jménem Duffy. Ta roky po otřesném zážitku na konci února na svém Instagramu prozradila, co se jí stalo.

"Už jsem v pořádku, ale byla jsem znásilněna, zdrogována a držena několik dní v zajetí. Samozřejmě že jsem to přežila. Rekonvalescence nějakou dobu trvala. Neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak to říct," napsala tehdy Aimee Duffyová. 

Popová zpěvačka zmizela po dvou úspěšných albech Rockferry a Endlessly z očí veřejnosti na několik let. V únoru 2011 bylo oznámeno, že si bere minimálně dvouroční pauzu, a znovu veřejně vystoupila až v roce 2013. Naplno se však ke kariéře od té doby nevrátila, v roce 2015 jen ztvárnila roli zpěvačky v kriminálním thrilleru Legendy zločinu a přispěla třemi písněmi do filmového soundtracku. Letos se tak konečně vysvětlilo, proč tomu tak bylo.

Bylo to na moje narozeniny…

Duffyová po necelých dvou měsících od prvního přiznání nyní uvedla další detaily. "Bylo to na moje narozeniny, zdrogoval mě v restauraci a pokračoval v tom další čtyři týdny, unesl mě do cizí země. Nepamatuji si, že bych nastupovala do letadla, probrala jsem se na zadním sedadle jedoucího auta. Nechal mě ležet na pokoji v hotelu, pak se útočník vrátil a znásilnil mě," citovala britský zpravodajský web BBC zpěvaččina slova. 

Duffy na webu, kde se o příběhu rozepsala, dodala, že zvažovala útěk, ale bála se, že by zavolal policii. "Nevím, kde jsem v sobě našla sílu všechny ty dny vydržet, něco mi pomohlo zůstat naživu," uvedla.

Do Británie se sice vrátila společně s útočníkem, jehož jméno stále neprozradila, ten jí však po návratu vyhrožoval zabitím a zpěvačka se tak bála o svůj život i celý čin nahlásit policii. "Říkala jsem si, že kdyby se cokoliv pokazilo, zabije mě. Nemohla jsem si dovolit riskovat chybný krok anebo to, aby se informace objevila ve všech zprávách," napsala. 

Myslela jsem, že mi zveřejnění zážitku zničí život

Týdny po otřesném zážitku strávila roky sama v ústraní a podle svých slov neměla daleko k sebevraždě. Zvažovala dokonce o změně jména, vzhledu a útěku do zahraničí, nakonec si to však rozmyslela. Svůj zážitek po čase svěřila policistce.

"Myslela jsem si, že zveřejnění zážitku mi totálně zničí život, ale jeho skrývání mi ničí život ještě víc. Ale to, že nezpívám, mě zabíjí," uvedla 35letá Velšanka, která dříve sdělila, že o traumatu zpívat nechce.

Poprvé o otřesném zážitku starém několik let napsala na Instagramu koncem února. K rozhodnutí se o svůj zážitek podělit dospěla poté, co ji kontaktoval jeden z novinářů. "Byl velmi milý a bylo skvělé o tom konečně promluvit," sdělila tehdy. Poprosila také veřejnost, aby neobtěžovala její rodinu, a naopak vyzvala lidi k podpoře.

"Musím být silná, sdělit to a čelit svým strachům se vztyčenou hlavou. Tuhle dekádu teď můžu nechat za sebou, kam minulost patří. A doufám, že už nebudou žádné další otázky na to, co se stalo Duffy… teď to víte a já se cítím svobodná," uvedla zpěvačka. 

Minulý měsíc zazněla na stanici BBC Radio 2 její nová skladba s názvem Something Beautiful (v překladu Něco krásného). Duffy mimo jiné napsala, že doufá, že její přiznání pomůže dalším, kteří si prožili nebo prožívají něco podobného. "Hovořím z celého svého srdce a za životy těch, kteří zažili něco podobného," sdělila zpěvačka.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama