reklama

Modelka zemřela při pádu letadla. Ukazovala se každému, vyčítají jí po smrti fanatici

Pákistánská modelka, která zemřela minulý týden při letecké nehodě, se stala terčem útoků internetových trollů. Ti ji na sociálních sítích obvinili, že vedla nemorální život.

Zara Abidová
Zara Abidová | Foto: Instagram / Zara Abid

Modelku Zaru Abidovou sledovaly na Instagramu desetitisíce lidí. Po její tragické smrti při pádu pákistánského letadla v Karáčí ale její profily zaplavily dehonestující komentáře, ve kterých lidé kritizovali její životní styl i způsob, jakým se 28letá žena oblékala.

Náboženští radikálové v příspěvcích zpochybňovali její víru i dodržování islámských praktik a varovali, že Zara bude za své hříchy pykat v posmrtném životě. Za příklad jejího nevhodného chování dávali fotky s oblečením, které považovali za pobuřující.

"Alláh nemá rád ženy, které ukazují své tělo každému, nebe je pouze pro čisté muže a ženy," napsal jeden z uživatelů Twitteru.

Společnost od Pákistánek očekává, že budou skromné a pokorné. Ženy, které se vymykají těmto stereotypům, jsou pak podrobeny "mravní policejní kontrole" na sociálních sítích a stávají se častým terčem útoků. 

Modelčin Instagram, Twitter i Facebook již nejsou dostupné, podle webu BBC ale není zřejmé, jestli to je na přání rodiny, nebo kvůli nenávistným zprávám, které se po její smrti objevovaly na profilech.

Zara Abidová spolupracovala s řadou velkých značek pákistánského módního průmyslu, a letos v lednu dokonce vyhrála cenu za nejlepší modelku (Hum Style Awards). Koncem roku měla také debutovat jako herečka.

Kolegové z modelingu, návrháři a herci označili její smrt za "tragédii pro módní průmysl". Řada odborníků tvrdila, že svou opálenou pletí přepsala konvenční kosmetické standardy v Pákistánu, kde se světlá kůže považuje za ideál krásy.

reklama
reklama
reklama