reklama

Špatná výslovnost a nakřáplý hlas. Zagorová září na české scéně už půl století

Maluj zase obrázky, Duhová víla nebo Je naprosto nezbytné. To jsou jen tři z mnoha hitů, kterými Hana Zagorová zazářila na české hudební scéně. V neděli oslaví zpěvačka 74. narozeniny, kvůli onemocnění covid-19 však zůstává v nemocnici.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

Na scéně populární hudby figuruje zpěvačka Hana Zagorová už padesát let, a devětkrát se dokonce stala slavicí. Je také textařkou, scenáristkou a majitelkou 19 platinových a zlatých desek za úspěšné prodeje zvukových nosičů se svými písněmi, kterých se prodalo bezmála 11 milionů.

V neděli oslaví 74. narozeniny, kvůli špatnému zdravotními stavu však zřejmě zůstane v nemocnici. Zpěvaččin manžel Štefan Margita totiž v sobotu oznámil, že se oba dva nakazili koronavirem a Hana byla kvůli vysokým horečkám hospitalizována.

"Vrátila se po dvou koncertech, dva dny nato jí stoupla horečka téměř na čtyřicet! Samozřejmě testy prokázaly, že je nakažená covidem a kvůli těm horečkám, které ani po týdnu neklesaly, musela být Hanka hospitalizovaná," řekl Margita televizi Prima. "Nepřeju nikomu, aby zažil to, co teď Hanka během posledních deseti dnů," dodal. 

Slovenského tenoristu Margitu, který mnohokrát vystupoval v newyorské Metropolitní opeře, v milánské La Scale a v londýnské Královské opeře v Covent Garden, si vzala v roce 1992.

Podívejte se do naší galerie na život i kariéru této zpěvačky. 

reklama
reklama