reklama

Vnučka královny Alžběty, princezna Eugenie, je těhotná. Pohlaví dítěte nezveřejnila

Třicetiletá princezna Eugenie, dcera prince Andrewa a vévodkyně Sarah, oznámila, že čeká první dítě se svým manželem, obchodníkem Jackem Brooksbankem. Narodit by se mělo začátkem příštího roku. Více informací princezna neprozradila.

Princezna Eugenie se za Jacka Brooksbanka provdala před dvěma lety.
Princezna Eugenie se za Jacka Brooksbanka provdala před dvěma lety. | Foto: Reuters

Pár oznámil princeznino těhotenství v pátek na sociálních sítích, což sdílel také Buckinghamský palác. Princezna Evženie, dcera "zlobivého" prince Andrewa a Sarah, vévodkyně z Yorku, se za Jacka Brooksbanka provdala před dvěma lety ve Windsoru. 

Na svém Instagramu princezna zveřejnila oznámení společně s fotkou dětských botiček. "Jack a já se nemůžeme dočkat začátku příštího roku," uvedla třicetiletá Eugenie, mladší z dcer prince Andrewa.

View this post on Instagram

Jack and I are so excited for early 2021....👶🏻

A post shared by Princess Eugenie (@princesseugenie) on

Páru gratulovala řada slavných osobností, včetně britského premiéra Borise Johnsona, který se stal otcem letos. 

Princezna Eugenie a Jack Brooksbank neoznámili pohlaví dítěte, ani jméno. Oboje se veřejnost dozvídá vždy až po narození. Dítě bude devátým pravnukem Alžběty II., prvním vnoučetem prince Andrewa a vévodkyně Sarah a jedenáctým v pořadí nástupnictví na britský trůn. Dítě také neponese žádný šlechtický titul. 

Pár se seznámil při lyžování ve Švýcarsku v roce 2010. Zasnoubili se v Nikaragui zřejmě na konci roku 2017, vzhledem k tomu, že oficiální oznámení přišlo v lednu 2018. Svatba se konala v říjnu 2018 v kapli svatého Jiří ve Windsoru. 

Jack Brooksbank je evropským obchodním zastupitelem značky alkoholu Casamigos Tequila, jež spoluzakládal George Clooney. Americký herec je blízkým přítelem mnoha členů britské královské rodiny. Princezna Eugenie studovala umění a pracovala v londýnské umělecké galerii. 

Češka ve výběru 50 feministek světa: Nejsem extremistka, svět může být spravedlivější | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama