reklama

Jako dítě byla plachá, dnes je jednou z nejlepších hereček. Nicole Kidmanové je 53

Australsko-americká herečka Nicole Kidmanová se narodila před 53 lety na Havaji. Ztvárnila desítky rolí a je držitelkou Oscara za své ztvárnění Virginie Woolfové ve filmu Hodiny. U filmu debutovala v 16 letech a dnes je jednou z nejznámějších světových hereček.

Nicole Kidmanová Prohlédnout grafiku
Nicole Kidmanová | Foto: Reuters

Nicole Mary Kidmanová se narodila 20. června 1967 v havajském Honolulu australským rodičům. Její matka je vystudovaná zdravotnice, otec byl biochemik a klinický psycholog. Jejich rodinní předci pocházeli z Irska či Skotska.

Do Austrálie se rodina vrátila, když byly budoucí herečce čtyři roky. Nicole Kidmanová má ještě mladší sestru Antonii, která je moderátorka a novinářka. Obě sestry vyrůstaly v Sydney.

Již v dětství projevovala Nicole herecký a taneční talent. Debutovala v roce 1983 ve svých 16 letech v rodinném dobrodružném snímku Vánoce v divočině a ve stejném roce se objevila také v televizním seriálu Five Mile Creek. 

V roce 1990 se při natáčení filmu Bouřlivé dny potkala s Tomem Cruisem a ještě tentýž rok se vzali. Více než deset let tvořili jeden z nejznámějších hollywoodských párů a adoptovali dvě děti - Isabellu a Connora poté, co Kidmanová dvakrát potratila. V roce 2001 se pár rozvedl a proslýchá se, že důvodem byl vliv scientologické víry herce.

V roce 2006 se Kidmanová provdala podruhé - za zpěváka Keitha Urbana, se kterým má dcery Sunday Rose a Faith Margaret. 

Mezi její poslední herecké počiny patří role Celeste Wrightové v seriálu Sedmilhářky a dále snímky Zabití posvátného jelena, Aquaman, Stehlík, Nedotknutelní či Bombshell. Kidmanová se momentálně podílí jako producentka na několika seriálových projektech, které budou mít premiéru v následujícím roce až dvou. 

Herečka je také hlasitá zastánkyně práv homosexuálů, ženských práv a amerických demokratických kandidátů. Kromě toho je ambasadorkou organizací UNIFEM a UNICEF. 

Podívejte se na další zajímavosti z jejího života v naší fotogalerii. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama