reklama

Na sňatek s Williamem čekala roky, teď je módní ikonou. Vévodkyně Kate slaví 39 let

Vévodkyně Kate a budoucí královna Spojeného království pochází z rodiny, které patřila ke známým britské aristokracie. Z nadané studentky a sportovkyně se stala blízkou kamarádkou prince Williama, jeho manželkou a také pracující členkou britské královské rodiny. Dnes patří mezi nejznámější světové osobnosti i módní ikony.

Vévodkyně Kate Prohlédnout grafiku
Vévodkyně Kate | Foto: Reuters

Málokterý člen britské monarchie o sobě může říct, že je tak oblíbený jako vévodkyně Kate, manželka prince Williama. Catherine Elizabeth Middletonová se narodila do rodiny vyšší střední třídy v hrabství Berkshire. Se svým budoucím manželem se seznámila během studií na skotské Univerzitě v St. Andrews v roce 2001. 

Matka Kate byla letuškou a otec leteckým dispečerem společnosti British Airways. Kate má ještě dva další sourozence, sestru Philippu, kterou všichni znají jako Pippu, a bratra Jamese.

V roce 2001 nastoupila na prestižní skotskou Univerzitu v St. Andrews, kde studovala historii umění a kde se také seznámila s princem Williamem. Chodit spolu začali o dva roky později. 

V roce 2005 oba absolvovali magisterské studium, a zatímco William se dal do služeb armády, Kate pracovala pro společnost svých rodičů a později jako nákupčí v módním domě Jigsaw. Ačkoliv jejich vztah pokračoval i po škole, v roce 2007 se na čas rozešli. 

Vzhledem k dlouhé známosti s princem Williamem se Kate Middletonové začalo říkat "Waitie Katie", Čekanka Katka. Ostatně příčinou jejich krátkého rozchodu v roce 2007 měla být právě její rozmrzelost nad tím, že William se tak dlouho nevyjadřuje.

Pár se nakonec zasnoubil v roce 2010 během návštěvy Keni. Princ William daroval Kate zásnubní prsten, který nosila jeho matka, princezna Diana. A o rok později, 29. dubna 2011, se v londýnské westminsterské katedrále svatého Petra konala velkolepá svatba. Navštívily ji stovky hostů z celého světa, včetně státníků, a sledovaly miliony lidí po celé zeměkouli. 

Vévodkyně s princem Williamem absolvovala řadu oficiálních zahraničních návštěv a jako pracující členka britské královské rodiny má na starosti patronát nad řadou charit a organizací. 

Kromě toho se poměrně rychle stala módní ikonou Británie. Její outfity mají významný vliv na nákupní chování žen a to, co oblékne svým třem dětem, bývá pravidelně vyprodáno.

V sobotu oslaví vévodkyně z Cambridge již 39. narozeniny, projděte si v úvodu článku galerii s milníky v jejím životě.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama