reklama

Veronika Kubařová by označila menstruující herečky. "Mají překrvený mozek," říká

O tématu ženského cyklu se herečka Veronika Khek Kubařová nezdráhá veřejně mluvit. Dokonce by ráda zašla tak daleko, že by návštěvníkům v divadle prozradila, která herečka má zrovna své dny. Podle jejích slov to totiž má vliv na výkon, který podává.

Foto: Honza Mudra

"V tomhle jsem hodně otevřená. O menstruaci nemám problém hovořit. Je to přirozená věc nejen pro ženu, ale i pro muže, protože je toho součástí," říká o cyklu, kterým si ženské tělo pravidelně prochází, herečka Veronika Khek Kubařová

"Když jsem byla malá a řešily jsme s holkami, kdy jsme 'to' poprvé dostaly, šlo o formu sbližování. Navíc mě baví zkoumat i samotný cyklus. Má určité fáze, mění se hladina hormonů a tím i naše myšlenkové pochody. Když se s tím člověk naučí pracovat, může to hrát v jeho prospěch," prozradila herečka v rozhovoru pro iDnes a uvedla i příklady z praxe, kdy je podle ní v umělecké profesi třeba dbát na to, zda má žena své dny, či nikoliv.

"Jednu dobu jsem navštěvovala hodiny zpěvu a můj učitel mi říkal, že když ještě učil na konzervatoři a holky měly menstruaci, nosily ve vlasech červené mašle. Profesor je nenutil zpívat takové výšky, protože v tomto období jsou překrvené sliznice i hlasivky. Podle mě je to skvělé, ačkoli některé ženy by to možná označily za diskriminaci," podělila se o svou zkušenost s tím, že by byla ve svém zaměstnání ochotná zajít daleko dál.

"Já jsem si ale i v divadle pohrávala s myšlenkou, že by na nástěnce, kde jsou uvedeni herci a herečky, byla u těch, které mají cyklus, třeba červená tečka. Aby diváci věděli, že možná bude koktat nebo zapomínat text, protože má překrvený mozek," dodala Kubařová.

Řidič na dálnici natočil "nejšílenější nehodu". Auto vylétlo několik metrů do vzduchu | Video: Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama