reklama

Od naivní učitelky k rázné dámě. Podívejte se, jak stárne Freimanová, slaví 68 let

Česká herečka Veronika Freimanová se proslavila rolemi princezen, matek i babiček. Na svém kontě má stovky rolí nejen ve filmu a v televizních seriálech, ale také v divadle. Dcera režiséra a kunsthistoričky dnes slaví své 68. narozeniny. Její skutečný věk by jí hádal málokdo.

Veronika Freimanová Prohlédnout grafiku
Veronika Freimanová | Foto: Profimedia.cz

Cesta Veroniky Freimanové k herectví byla celkem přímá. Dcera operního režiséra a pedagoga pražské HAMU Přemysla Freimana začínala v dramatickém kroužku, v patnácti přešla do divadla Křesadlo a po dvou letech na ekonomické škole zamířila na konzervatoř. Do roku 1995 hrála dlouhá léta v Činoherním klubu.

U filmu nejprve dostávala dětské role a hrávala princezny v pohádkách. Do širšího povědomí veřejnosti se však dostala rolí učitelky Hanky v oblíbeném českém filmu Sněženky a machři (1982).

Následovaly desítky televizních filmů a také seriály jako Hříchy pro pátera Knoxe, Náměstíčko, Četnické humoresky a především seriál Vyprávěj. V posledních letech se objevila také v První republice, Modrém kódu či Strážmistrovi Topinkovi.

Z filmového plátna je známá také jako matka ze Snowboarďáků a Rafťáků, také z filmu Metanol nebo z novější pohádky Princezna zakletá v čase. Veronika Freimanová dlouhodobě působí v Divadle Bez zábradlí.

Je podruhé vdaná, za architekta Vladimíra Boučka, z prvního manželství s režisérem Jaroslavem Brabcem má dvě dcery. Freimanová tvrdí, že za svůj mladistvý vzhled nejvíc vděčí babičce, jež se dožila 104 let.

Připomeňte si její nejslavnější role.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama