reklama

Věřit v rovnost nestačí, musíme pro to něco udělat, motivovala Meghan mladé dívky

Vévodkyně se Sussexu vyzývá všechny dívky, aby se nebály se hlasitě ozvat v otázkách rovnocennosti.

Věřit v rovnost nestačí, musíme pro to každý den něco udělat, motivovala Meghan mladé dívky | Video: 2020 Girl Up Leadership Summit

Vévodkyně Meghan se v krátkém videu vyjadřuje k rovnosti, protože podle ní právě teď žijeme v době, která vyžaduje, abychom udělali ještě více.

"Potřeba vašich hlasů a vaší práce ještě nebyla naléhavější," klade Meghan na srdce všem svým příznivcům. "Musíme mluvit sami za sebe i za ty, kteří se snaží být vyslyšeni. Stejně jako oni vím, že budete bojovat s odvahou, a také vím, že budete bojovat se soucitem," pokračuje vévodkyně, která zároveň ve videu žádá, abychom onen pocit posunuli dál. "Soucit znamená vidět bolest a utrpení druhých a vědět, že je naší povinností pokusit se je zmírnit."

Vévodkyně ze Sussexu se už jednou tímto způsobem vyjádřila k otázkám rasismu, které sdílela v souvislosti s americkými protesty, probíhajícími po celých Spojených státech. V aktuálním vizuálním vzkazu opět vybízí k odvaze. "Nebojte se dělat to, co víte, že je správné. I když to není populární. I když to třeba nikdo před vámi neudělal. I když to lidi i vás samotné děsí," uzavírá. 

Mohlo by vás zajímat: Mámě sprostě nadávali kvůli barvě pleti. Meghan sdílí zkušenosti s rasismem

Někdo na mamku zakřičel písmenem na „N“. Meghan sdílí své zkušenosti s rasismem | Video: Instagram/_duchess_of_sussex

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama