reklama

Williamovy děti měly premiéru na velikonoční bohoslužbě. Královna i Charles chyběli

Tradiční velikonoční bohoslužba britské královské rodiny v kapli svatého Jiří na hradě Windsor se letos konala bez nejvýznamnějších představitelů rodiny, královny Alžběty II. a jejího syna, prince Charlese. Poprvé se však bohoslužby zúčastnily dvě nejstarší děti prince Williama a vévodkyně Kate, osmiletý George a šestiletá Charlotte.

Královna, které bude příští týden 96 let, omezila své veřejné povinnosti od října. Prohlédnout grafiku
Královna, které bude příští týden 96 let, omezila své veřejné povinnosti od října. | Foto: Reuters

Princ George byl stejně jako jeho otec oblečen do tmavě modrého obleku. Šaty princezny Charlotty zase ladily se světle modrým oblečením její matky.

Královna Alžběta II. se v poslední době stále častěji vyhýbá veřejným aktivitám kvůli zdravotním problémům. Královna, které bude příští týden 96 let, omezila své veřejné povinnosti od října, kdy strávila noc v nemocnici, a po únorovém prodělání nemoci covid-19.

Minulý měsíc se zúčastnila zádušní mše za svého zesnulého manžela prince Philipa a nadále se setkává s diplomaty a politiky. Ve čtvrtek ji navštívil její vnuk Harry s manželkou Meghan. Bylo to poprvé od roku 2020, kdy pár společně navštívil Británii. Následně se zúčastnili her zraněných válečných veteránů Invictus Games v Nizozemsku. 

Kdo další se zúčastnil tradiční velikonoční bohoslužby? Podívejte se do galerie. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama